Strona główna » Miedź Legnica za burtą Pucharu Polski. Jagiellonia za mocna
W piątek poznamy mistrza Polski w piłce ręcznej kobiet. KGHM MKS Zagłębie Lubin podejmie PGE MKS El-Volt Lublin *** W sobotę ostatnia kolejka w PKO BP Ekstraklasie. Zagłębie zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok
Miedź Legnica za burtą Pucharu Polski. Jagiellonia za mocna
W 1/16 finału STS Pucharu Polski Miedź Legnica uległa na własnym stadionie Jagiellonii Białystok 2:3. Dla zielono-niebiesko-czerwonych oznacza to zakończenie udziału w rozgrywkach oraz pierwszą porażkę u siebie w tym sezonie.
Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, lecz już w 6. minucie gospodarze stworzyli dwie dogodne sytuacje. Najpierw strzał z dystansu Juliusza Letniowskiego został zablokowany, a chwilę później Mateusz Bochnak, będąc sam na sam z bramkarzem, uderzył nad poprzeczką. Niewykorzystana okazja szybko się zemściła – w 11. minucie po dwójkowej akcji Dawid Drachal odegrał piłkę do Cezarego Polaka, który płaskim strzałem otworzył wynik meczu dla Jagiellonii.
Miedź próbowała odpowiedzieć, jednak strzał Kamila Antonika z ostrego kąta został zablokowany. W 16. minucie po podaniu Kamila Jóźwiaka nad bramką uderzył Oskar Pietuszewski. W 36. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania – po dośrodkowaniu Benedika Miocia i rykoszecie od Alejandro Pozo piłka wpadła do siatki obok bezradnego Miłosza Piekutowskiego. Chwilę później Jagiellonia mogła ponownie objąć prowadzenie, ale strzał Polaka zatrzymał się na słupku. W 39. minucie świetną interwencją po strzale Tarasa Romanczuka popisał się Dmytro Sydorenko. Tuż przed przerwą bliski gola był Bartosz Kwiecień, jednak po jego główce piłka minimalnie minęła słupek.
Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji. Oba zespoły grały ofensywnie – Miedź szukała swoich szans po dośrodkowaniach Pietuszewskiego i Jóźwiaka, ale brakowało skutecznego wykończenia. W 70. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Jesus Imaz uderzył z ostrego kąta, a po interwencji Sydorenki piłka odbiła się niefortunnie od Sergio Lozano i wpadła do bramki. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik, pięknym strzałem zza pola karnego trafiając w samo okienko.
Miedź walczyła do końca i w doliczonym czasie gry zdołała zmniejszyć stratę. Po zamieszaniu w polu karnym Jagiellonii mocny strzał Marcela Mansfelda odbił się od Bernardo Vitala i wpadł do bramki, ustalając wynik na 2:3.
Po emocjonującym spotkaniu legniczanie żegnają się z tegoroczną edycją STS Pucharu Polski, notując pierwszą domową porażkę w bieżącym sezonie.
W najbliższą sobotę, 23 maja zapraszamy mieszkańców Powiatu Lubińskiego do wspólnego świętowania razem ze strażakami. Tradycyjnie będzie mnóstwo pokazów, możliwość rozmowy z druhami i oczywiście będą też koncerty. A w tym roku gwiazdą wieczoru będzie Skolim!
Ośrodek Kultury Gminy Lubin oraz sołectwo Wiercień zapraszają na jeden z najpyszniejszych festiwali kulinarnych w regionie. Festiwal Zupy w Wiercieniu już 13 czerwca!
Centrum Aktywności „Leśna Górka” w Przemkowie rozpoczyna wyjątkową kampanię edukacyjną poświęconą pszczelarstwu oraz ochronie owadów zapylających. Projekt pod nazwą „Wędrowna Pasieka Edukacyjna” obejmie wszystkie gminy powiatu polkowickiego i połączy edukację ekologiczną z praktycznym poznawaniem świata pszczół.
Tylko 16 minut z Wrocławia do Obornik Śląskich, 27 minut do Żmigrodu, a do Góry ze stolicy Dolnego Śląska dojedziecie nawet w 1 godzinę i 11 minut. W połowie czerwca na torach pojawią się kolejne KD Sprintery – najszybsze pociągi regionalne w Polsce!
Już w czerwcu mieszkańcy Ścinawy i okolic będą mogli spędzać czas wolny nad basenem. Koniec roku szkolnego i początek wakacji to doskonały moment na oddanie kompleksu basenowego „Wodnik” do użytku. A już teraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie szuka osób chętnych do pracy.
To ważny dzień dla mieszkańców Gminy Chocianów. Na drogi wyjechały nowe czerwone busy bezpłatnej chocianowskiej komunikacji, zapewniające wygodne i bezpośrednie połączenie z Lubinem. Uruchomienie nowej linii to historyczny moment, który otwiera nowy rozdział w lokalnym transporcie publicznym.
Miłośnicy rowerowych wycieczek i aktywnego wypoczynku ponownie spotkają się na trasie jednego z najpopularniejszych wydarzeń rekreacyjnych w regionie. Wójt Gminy Grębocice zaprasza mieszkańców do udziału w XXIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Szlakiem Grębocickich Ścieżek, który odbędzie się 30 maja.
Policjanci z polkowickiej policji zatrzymali kierowcę osobówki, który jechał na feldze. Szybko wyszło na jaw, że nie tylko brak koła w aucie był jego problemem. Mężczyzna też nie miał prawa jazdy i był… pijany!
Ośrodek Kultury Gminy Lubin oraz sołectwo Wiercień zapraszają na jeden z najpyszniejszych festiwali kulinarnych w regionie. Festiwal Zupy w Wiercieniu już 13 czerwca!