×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Miedzianka szaleje z transferami. Kolejny nowy zawodnik w zespole

Pierwszoligowa Miedź Legnica nie ustaje w transferach. Można odnieść wrażenie, że jak cytrynę wyciska z okienka transferowego, ile i kogo się tylko da. Kolejnym, nowym graczem w talii trenera Ireneusza Mamrota został Jacek Podgórski. 27-letni pomocnik podpisał z legnickim klubem 3-letni kontrakt.

Po zakończeniu sezonu na zapleczu ekstraklasy, włodarze Miedzi Legnica, rozpoczęli polowanie na „grubą zwierzynę”. Nie ma właściwie już dnia, by z klubu z Orła Białego nie płynęły informacje o kolejnych transferach. Miedź zakontraktowała już czterech nowych graczy a ostatnim pozyskanym jest Jacek Podgórski.

Ten 27-letni pomocnik grał przez ostatnie cztery sezony w Koronie Kielce. Najpierw wywalczył z nią awans do PKO BP Ekstraklasy, a następnie dwukrotnie utrzymał się w elicie. Łącznie w najwyższej klasie w minionych dwóch ligowych kampaniach, Podgórski rozegrał 59 meczów, w których strzelił gola i zaliczył 5 asyst. Szczebel niżej oraz w barażach wystąpił w 148 spotkaniach, zdobywając 19 bramek i notując 19 asyst.

Charakterystyczna dla Podgórskiego jest boiskowa nieustępliwość i nieodpuszczanie rywalom na każdym centymetrze boiska. 27-latek dysponuje dobrym dośrodkowaniem i podaniem otwierającym drogę do bramki przeciwnika. Występować może zarówno na skrzydle, jak i bocznej obronie. Dobrze czuje się na obu stronach boiska, ale częściej ustawiany był na prawej flance.

-Moim celem po przyjściu do Miedzi jest awans do PKO BP Ekstraklasy. Mam nadzieję, że dokonamy tego jak najszybciej, już w pierwszym sezonie po moim dołączeniu do klubu – powiedział Jacek Podgórski po podpisaniu umowy z legnickim klubem.

Zawodnik związał się z Miedzianką 3-letnim kontraktem.

W okienku transferowym do legnickiego klubu trafili już ofensywny pomocnik z ligi chorwackiej, Benedic Mioc, środkowy obrońca Mateusz Grudziński oraz ofensywny pomocnik Mateusz Letniowski.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.