×
*** KGHM przygotowuje się do tegorocznych obchodów Dnia Hutnika. Główne uroczystości zaplanowano 10 maja w Lubinie. 19 maja w legnickiej katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji hutników i ich rodzin ***

Miedziowe powróciły z dalekiej podróży. Święta wojna wygrana!

Ależ to były emocje. Spotkanie na szczycie w ekstraklasie piłkarek ręcznych dostarczyło niespodziewanego zwrotu akcji. Szczypiornistki Zagłębia przez cały mecz goniły wynik, by w ostatnich minutach wydrzeć zwycięstwo odwiecznym rywalkom. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały 28:25 i usadowiły się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Miedziowe miały z Perłą Lublin rachunki do wyrównania. W pierwszej rundzie lubinianki przegrały w Globusie i dzisiaj pałały rządzą rewanżu. Ale to przyjezdne lepiej weszły w mecz. Od pierwszych minut prezentowały się lepiej od szczypiornistek Zagłębia. Proste, niewymuszone błędy sprawiły, że choć pojedynek był bardzo wyrównany, to jednak do przerwy prowadziła Perła 14:13.

Po zmianie stron trwała zażarta walka na parkiecie. Obie ekipy wymieniały się ciosami. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem spotkania Perła prowadziła różnicą dwóch bramek i kibice powoli zaczęli powątpiewać w dobry wynik. Miedziowe pokazały jednak charakter i w samej końcówce przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 28:25.

-To był szalony mecz, pełen zwrotów akcji. O zwycięstwie zadecydowała chyba nasza determinacja, bo pierwszą połowę nie mieliśmy najlepszą, choć wynik oscylował wokół remisu. Na szczęście wyszliśmy z tej opresji cało i cieszymy się ze zdobycia trzech punktów – powiedziała chwilę po meczu szczęśliwa Karolina Kochaniak-Sala, która powróciła do gry po dłuższej przerwie.

Na pomeczowej konferencji prasowej, trenerka Bożena Karkut, dziękowała swoim zawodniczkom za grę do końca.

– To był bardzo ciężki i trudny dla nas mecz. Nie układał się od początku, ale dziewczyny pokazały walkę i charakter. Jestem pełna podziwu, że wytrzymały tę nerwową końcówkę wykazując się dużą mądrością. Cieszymy się ogromnie, że punkty zostały w Lubinie – powiedziała Bożena Karkut, trenerka Zagłębia Lubin.

Miedziowe awansowały na fotel lidera ekstraklasy piłkarek ręcznych. Dość powiedzieć, że było to 47. zwycięstwo Zagłębia z rzędu we własnej hali!

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.