×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Miedziowe zmiażdżyły swoje rywalki. Jutro drugi mecz

Lubinianki od pierwszych minut spotkania narzuciły swoje tempo w grze i nie odpuściły do ostatnich sekund. Wicemistrzynie Szwajcarii nie mogły się odnaleźć na boisku i doskonale pokazał to końcowy wynik meczu – 19:35 dla Zagłębia.

Pierwszą bramkę dla Lubina w dzisiejszym spotkaniu strzeliła z rzutu karnego Kinga Grzyb. Po niej trafił Adrianna Górna. Rywalki Miedziowych zanotowały swój pierwszy punkt dopiero w 5. minucie spotkania – również z karnego.

To zapowiadało dobry i zacięty mecz. Akcje były szybkie, a o zwycięstwie decydowała szczelna obrona. Takiej nie brakowało w drużynie Zagłębia Lubin. Po kwadransie lubinianki wygrywały z przewagą pięciu punktów. Ale z każdą minutą gra się zmieniała – ze strony Zagłębia na jeszcze bardziej skuteczną. Dziewczyny rzucały bramki jak natchnione, a bramkę zamurowała Monika Maliczkiewicz.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej z każdą minutą podwyższały liczbę oczek na tablicy wyników kończąc pierwszą połowę rezultatem 11:22 dla Lubina.

Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej choć przez 30 minut padło o wiele mniej bramek. jednak to znów Zagłębie wiodło prym na boisku. Miedziowe sukcesywnie powiększały i tak ogromną przewagę odbierając nawet cień szansy swoim przeciwniczkom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 19:35.

LC Brühl Handball – MKS Zagłębie Lubin 19:35 (11:22)

Brühl: Schlachter – Kernatsch 1, Brunner, Pavić 3, Ackermann, Altherr 3, Wolff 3, Tomasini 2, Doković, Gutkowska 5, Hess 1, Cutura, Barić, Simova 1.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 5, Grzyb 2, Hartman 1, Górna 7, Miłek 1, Drabik 1, Galińska, Zawistowska 6, Kochaniak-Sala 4, Matieli, Noga 5, Milojevć 3.

Sędziowie: Anatoliy Novikov, Valeryi Rozhkov, Delegat EHF: Remus Cojocaru

Siódemka na Rudnej. Górnicy bezpieczni

Do wstrząsu o sile tzw. siódemki doszło w Zakładach Górniczych Rudna. Na szczęście załoga kopalni jest bezpieczna.

Prezes KGHM – jesteśmy w środkowej partii szachów, przed nami dużo gry

Nowy zarząd spółki KGHM po raz pierwszy spotkał się z dziennikarzami. Okazją ku temu było ogłoszenie wyników produkcyjnych i sprzedażowych za ostatni kwartał ubr. i za cały rok 2023. Władze Polskiej Miedzi oceniają przedstawione wyniki operacyjne jako solidne, ale nie da się przejść obojętnie wobec straty Grupy KGHM na poziomie blisko 4 mld złotych.

20-letni Kacper odnaleziony za granicą

Głogowscy policjanci odwołali poszukiwania 20-letniego głogowianina. Młody mężczyzna w poniedziałek wyszedł z domu i jednego z państw Unii Europejskiej.

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Przed niedzielnym meczem w Radomiu, trener KGHM Zagłębia Lubin, jest w komfortowej sytuacji. Żaden z zawodników nie pauzuje za żółte kartki i nikt nie jest kontuzjowany, dlatego Waldemar Fornalik będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich piłkarzy.

Przedszkolaki i uczniowie świętują Dzień Ziemi w Polkowicach

Kolorowym pochodem pod hasłem: „Cztery żywioły” uczniowie najmłodszych klas i przedszkolaki z gminy Polkowice rozpoczęły świętowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wszyscy spotkali się dziś w rynku, by rozmawiać o ekologii, promować postawy i zachowania przyczyniające się do dbałości o ochronę naturalnego środowiska.

Zabił na drodze i uciekł. Grozi mu 20 lat odsiadki

Policjanci z Legnicy zatrzymali sprawcę tragicznego wypadku na drodze, który 21 kwietnia potrącił 25-latka z Prochowic i uciekł z miejsca wypadku. Kiedy na jego rekach pojawiły się kajdanki mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.