×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Mistrz, mistrz Zagłębie! Czwarty z rzędu, piąty w historii tytuł MP!

To był mecz godny zakończenia wspaniałego sezonu w wykonaniu piłkarek ręcznych KGHM MKS Zagłębia Lubin. W świętej wojnie, w klasyku, w hicie kolejki – lepsze okazały się Miedziowe. Ale losy tego niesamowicie zaciętego i wyrównanego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w… trzeciej serii rzutów karnych!

Jeśli mamy mówić o kwintesencji polskiego szczypiorniaka w żeńskim wydaniu, to dzisiejszy mecz odwiecznych rywalek był tego dobitnym przykładem. Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia Lubin już dawno zapewniły sobie złote medale mistrzostw Polski, ale w konfrontacji z ekipą FunFloor Lublin, nie można odpuszczać ani się poddawać. Tym bardziej, że rywalki prowadziły jeszcze korespondencyjny pojedynek z drużyną KPR Kobierzyce w walce o srebrny medal MP.

Cały dzisiejszy mecz to jedna wielka wymiana ciosów. Do przerwy był remis po 13 a po końcowej syrenie – po 25. I losy pojedynku musiały rozstrzygnąć się w serii rzutów karnych. Po stronie Zagłębie pomyliła się tylko Kinga Grzyb, ale obie ekipy doprowadziły do trzeciej serii, w której swój rzut przestrzeliła Kinga Achruk i o zwycięstwie Miedziowych zadecydował celny rzut Darii Michalak.

Po zakończonym meczu odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia złotych medali MP szczypiornistkom Zagłębia i brązowych – wyjątkowo smutnym zawodniczkom FunFloor Lublin.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.