×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Można się ślizgać z Mikołajem

Regionalne Centrum Sportowe zaprasza dzisiaj na pierwszą zabawę w ramach tegorocznej akcji Gwiazdka.

Sportowa Gwiazdka rozpocznie się w tym roku zajęciami ze Świętym Mikołajem i to na lodzie! Wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia poniedziałkowego popołudnia zapraszamy na lodowisko RCS!

Punktualnie o godzinie 18.15 na torze lodowym RCS pojawi się długo oczekiwany gość. Mikołaj ma przygotowane mnóstwo konkursów i konkurencji sportowych dla dzieci i młodzieży – także wszyscy znajdą tu coś dla siebie.

A na koniec – jakżeby inaczej – będą słodkości dla wszystkich uczestników dzisiejszej zabawy.

Przypominamy – wstęp na lód dzisiaj jest darmowy, ale uczestnicy pokrywają koszt wypożyczenia łyżew.

 

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.