×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Najgorętsze nazwisko na zapleczu ekstraklasy. Makuch do Rakowa?

Czy najlepszy strzelec Miedzi opuści Legnicę i przeniesie się do Rakowa Częstochowa? Patryka Makucha bardzo chętnie w swoim zespole widziałby trener Marek Papszun. Pytanie, co zrobi właściciel legnickiego klubu i sam zainteresowany?

Patryk Makuch to dziś jedno z najgorętszych nazwisk na zapleczu ekstraklasy. Dotąd mało widoczny, ale kończący się właśnie sezon należy do niego. Z czternastoma golami na koncie znajduje się na trzecim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Fortuna 1. ligi. Był bohaterem ostatniego wyjazdowego meczu z Arką, w którym dwukrotnie trafił do siatki rywala.

Teraz jego nazwisko odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Jego umiejętności dostrzegł sztab szkoleniowy z Częstochowy i nie jest tajemnicą, że trener Rakowa, Marek Papszun, chętnie widziałby Makucha w swoim składzie na przyszły sezon. Makuchem interesowało się wcześniej także KGHM Zagłębie Lubin.

O tym, czy najlepszy strzelec Miedzi zostanie w Legnicy i pomoże klubowi na boiskach ekstraklasy, czy też przeniesie się pod Jasną Górę, zadecydują zapewne najbliższe tygodnie. Póki co, napastnik ma jeszcze do wypełnienia misję w Legnicy, bo kibice liczą na jego kolejne bramki w ostatnich dwóch spotkaniach u siebie z Widzewem i na wyjeździe ze zdegradowanym już do 2. ligi Górnikiem Polkowice.

 

Wybrane dla Ciebie

Miedzianka nie bierze jeńców. Godne pożegnanie z kibicami

Piłkarze Miedzi Legnica po raz kolejny pokazali wielką klasę. Mimo, że już zapewnili sobie awans do ekstraklasy, to pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia, a dziś – w ostatnim meczu przed własną publicznością – ograli Widzew Łódź. Gola na wagę zwycięstwa w 81. zdobył Chuca. Po ostatnim gwizdku sędziego w Legnicy zapanowała euforia i wielkie świętowanie.

Pazerne i nieustępliwe. Takie było Zagłębie w meczu z Rakowem!

To było chyba najlepsze spotkanie piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin w kończącym się sezonie. Po wyczerpującym boju, lubinianie pokonali jednego z pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Gola na wagę zwycięstwa i utrzymania się w ekstraklasie zdobył w doliczonym czasie gry Kacper Chodyna.

Zagłębie wciąż gra z nożem na gardle. Pełna mobilizacja kibiców

Po efektownym zwycięstwie w Radomiu, kibice KGHM Zagłębia Lubin odetchnęli z ulgą. Zdobyte trzy punkty przedłużyły nadzieje lubinian na utrzymanie się w ekstraklasie. Do pełni szczęścia brakuje jednak jeszcze trochę wiary i wysiłku. Dziś Miedziowi podejmą Raków Częstochowa – jednego z dwóch kandydatów do mistrzostwa Polski.

Miedzianka z licencją na grę w ekstraklasie

Komisja ds. licencji klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, pozytywnie zaopiniowała wniosek legnickiego klubu na udział w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/2023.

Kibice Miedzi podziękują piłkarzom za awans do ekstraklasy

Legnicki klub z Orła Białego zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i fanów Miedzianki na wspólne świętowanie awansu zespołu do ekstraklasy. Wielka feta odbędzie się w najbliższą niedzielę po meczu z Widzewem Łódź.

Marsz kibiców Zagłębia Lubin z rynku na stadion. Na mecz z Rakowem

W najbliższą sobotę w Lubinie odbędzie się już ostatni w tym sezonie mecz Zagłębia przed własną publicznością. Miedziowi podejmą zespół z Częstochowy. Dla jednych, jak i drugich będzie to niezwykle kluczowy pojedynek. Kibice Zagłębia organizują specjalny przemarsz na stadion.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.