×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Natalia Janas wzmocni skrzydło mistrzyń Polski z Lubina

Kolejna utalentowana zawodniczka dołączy od nowego sezonu do drużyny KGHM MKS Zagłębia Lubin. Natalia Janas to wychowanka zespołu KPR Jelenia Góra, a ostatnio grała dla Kobierzyc. Skrzydłowa podpisała z miedziowymi klubem dwuletni kontrakt.

Władze Zagłębia nie próżnują. Sprawdzają, testują i wychwytują perełki żeńskiego szczypiorniaka. Jedną z nich na pewno jest utalentowana skrzydłowa. Natalia Janas jest wychowanką KPR-u Jelenia Góra, z którego trafiła do Pogoni Szczecin. Po rozpadzie tej drużyny, przeniosła się do Kobierzyc. Z miejscowym KPR-em sięgnęła po trzeci medal i historyczny Puchar Polski.

Teraz 24-letnia skrzydłowa reprezentować będzie barwy aktualnego mistrza Polski.

– Jestem bardzo podekscytowana i pełna radości z powodu możliwości dołączenia do KGHM MKS Zagłębie Lubin. To dla mnie ogromna szansa na dalszy rozwój, na czym bardzo mi zależało podejmując decyzję o zmianie drużyny. Cieszę się na nowe wyzwania, które czekają na Nas w kolejnym sezonie. Wiem, że będzie to intensywny okres, ale jestem gotowa wkładać w to całe serce i wysiłek – mówi Natalia Janas.

W trwającym sezonie, Natalia Janas, rzuciła 36 bramek w 14 ligowych spotkaniach.

 
Witamy_W_ZL_Janas

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.