×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Nie ma mocnych na BC Polkowice. Kolejna wygrana w Lidze Europy

Koszykarki BC Polkowice nie mają sobie równych w rozgrywkach EuroCup Women. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego nie dały szans rywalkom WBC Jenisej Krasnojarsk wygrywając 94:80. Klasą dla siebie była Stephanie Mavunga, zdobywczyni 27 punktów.

Po zwycięstwach z Panathinaikosem i tureckim Hatayspor, polkowiczanki wzięły sobie dzisiaj na cel rosyjski Jenisej. W pierwszej kwarcie Pomarańczowe wręcz zmiażdżyły Rosjanki wygrywając 23:15. Druga partia także padła łupem gospodyń, które wygrały 29:23.

Po przerwie Pomarańczowe spokojnie kontrolowały przebieg gry na parkiecie i nieco odpuściły. Stąd w trzeciej kwarcie górą były Rosjanki wygrywając 22:17. W ostatniej części spotkania, podopieczne Karola Kowalewskiego postawiły kropkę nad „i” wygrywając 25:20 i cały mecz 94:80.

W tabeli grupy A, koszykarki BC Polkowice zajmują pierwsze miejsce z kompletem punktów. Teraz czas na rundę rewanżową.

Koszykarskie derby dla BC Polkowice

W derbach Dolnego Śląska w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet, lepsze okazały się zawodniczki BC Polkowice. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wygrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 97:80.

Polkowice koszykówką stoją. Rusza nabór do klasy sportowej

Nie od dziś wiadomo, że w Polkowicach żeńska koszykówka stoi na bardzo wysokim poziomie. Dlatego władze Polkowic zadecydowały o uruchomieniu w Szkole Podstawowej nr 1 naboru do klasy sportowej o profilu „koszykówka”. Przyjmowane będą dzieci, które obecnie chodzą do trzeciej klasy – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z terenu całej gminy.

Polkowiczanki totalnie bezradne. Czeszki wzięły rewanż

W kolejnym swoim meczu w rozgrywkach Euroligi Kobiet koszykarki BC Polkowice tym razem musiały uznać wyższość rywalek. Zawodniczki ZVVZ USK Praga przyjechały do Polkowic jak po swoje wygrywając pewnie i zasłużenie 92:57, biorąc tym samym rewanż za porażkę w Czechach.

Trudny i wymagający rywal polkowiczanek

W kolejnym meczu fazy grupowej Euroligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice zmierzą się dziś na własnym parkiecie z zespołem ZWZ USK Praga. Choć w pierwszym meczu Pomarańczowe sprawiły sensację wygrywając w Czechach, to jednak faworytkami będą dzisiejsze rywalki.

Trzecia porażka polkowiczanek w Eurolidze. Włoszki znów lepsze

W koszykarskiej Eurolidze Kobiet zawodniczki BC Polkowice poniosły trzecią porażkę. Tym razem pomarańczowe nie sprostały włoskiej drużynie z Bolonii przegrywając na wyjeździe 76:89.

Po ligowych emocjach, czas na Euroligę

Koszykarki BC Polkowice nie mają chwili wytchnienia. W sobotę grały arcyważny mecz ligowy, a już dzisiaj stawiły się we włoskiej Bolonii, gdzie rozegrają kolejny trudny mecz w Eurolidze Kobiet.