×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Nikt nie jest w stanie je zatrzymać. Kolejna wygrana szczypiornistek

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Po zaciętym pojedynku w Elblągu podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały z miejscowym Startem 28:26 przegrywając do przerwy 14:16. Dzięki temu zwycięstwu Miedziowe umocniły się na pozycji lidera zyskując nad drugim zespołem z Kobierzyc już sześć oczek.

Lubinianki spodziewały się, że wyprawa na trudny teren do Elbląga nie będzie łatwa. Choć Zagłębie było faworytem, to jednak Start już nie raz udowodnił, że stać go na sprawienie niespodzianki. Pierwsza połowa należała do gospodyń, które wygrywały po 30 minutach 16:14.

To tylko podrażniło lubinianki, które drugą odsłonę rozpoczęły od atomowego uderzenia. Miedziowe rzuciły osiem bramek pod rząd nie tracąc żadnej i objęły prowadzenie 22:16. Niemal przez całą drugą połowę Miedziowe spokojnie kontrolowały przebieg gry na parkiecie, ale ambitne elblążanki pokazały charakter. W końcówce spotkania doprowadziły do remisu i w szeregach Zagłębia zrobiło się nieco nerwowo. Na szczęście tylko na chwilę, bo ostatnie akcje meczu należały do lubinianek. Ostatecznie Zagłębie wygrało 28:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi.

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 26:28 (16:14)

Start: Pająk, Kepesidou – Szczepanik 7, Waga 5, Choromańska 3, Rancić 3, Świerczek 2, Stapurewicz 2, Agović 2, Shupyk 1, Bojcić 1, Pękała, Gędłek.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż -Świerżewska 7, Matieli 6, Górna 4, Grzyb 4, Kochaniak 3, Zawistowska 2, Milojević 1, Kurdzielewicz, Galińska, Drabik, Stanisławczyk, Noga, Belmas, Hartman 1.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Sport

Kir na fladze, środkowy palec na koszulkach, prezes Judaszem

Pojedynek z GKS-em Katowice był ostatnim dla siatkarzy Cuprum Lubin w tegorocznym sezonie PlusLigi. I choć podopieczni trenera Pawła Ruska zajęli ostatecznie 14. miejsce, wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie już nie wystąpią na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiaj, więcej, niż o wyniku, mówiło się o prezesie klubu, któremu kibice wyraźnie pokazali z […]