×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Nordikowcy na start. Mistrzostwa świata w Szklarskiej Porębie

Już dzisiaj w Szklarskiej Porębie rozpoczynają się mistrzostwa świata Nordic Walking. Zawody rozegrane zostaną przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę oraz przyległych trasach narciarskich w Szklarskiej Porębie. W mistrzostwach weźmie udział silna reprezentacja naszego regionu.

Polskie Zrzeszenie Nordic Walking (PZNW), jako jedyne w Polsce, jest członkiem największej na świecie międzynarodowej organizacji nordic walking – International Nordic Walking Federation (INWA). INWA, założona w 2000 roku w Finlandii, to najdłużej działająca organizacja popularyzująca i tworząca standardy nordic walking na świecie. Aktualnie zrzesza ponad 20 krajowych organizacji działających na całym świecie m.in. w: Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Łotwie, Chorwacji, Estonii, Japonii, Nowej Zelandii, Australii, Indiach, Chinach, Korei, Rosji, Grecji, Hong Kongu oraz w Polsce. Na mocy porozumienia z INWA, Polskie Zrzeszenie Nordic Walking (PZNW) otrzymało misję organizacji Mistrzostw Świata Nordic Walking w 2022 roku.

Nordic walking jest dyscypliną niezwykle popularną w naszym kraju. Szacuje się, że taką aktywność (w formie rekreacji rodzinnej i rywalizacji sportowej) uprawia ponad milion Polaków. Rokrocznie w Polsce organizowane są dziesiątki zawodów o zasięgu zarówno lokalnym, jak i ogólnokrajowym. Można śmiało powiedzieć, że nordic walking jest naszą dyscypliną narodową.

To wielkie wydarzenie sportowe pod Szrenicą zapowiada się bardzo ciekawie. Po raz pierwszy w historii nordic walking w mistrzostwach świata wystąpią reprezentacje narodowe, co sprawi, że zawody te zapiszą się w historii dyscypliny. Na zawodach gościć będzie około 1500 zawodników, trenerów, sędziów, instruktorów i kibiców nordic walking z 16 krajów z całego świata.

Nasz region reprezentować będą zawodnicy startujący w drużynie KGHM METRACO, która jest znana w nordikowym środowisku jako sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski. Trenerzy i instruktorzy ze Stowarzyszenia Aktywni Zagłębia Miedziowego, które ma swój organizatorski udział w wydarzeniu, od kilku lat szkolą mieszkańców regionu w prawidłowej nauce nordic walking. W mistrzostwach świata w Szklarskiej Porębie wystartują zatem uczestnicy projektów z gmin: Radwanice, Polkowice, Gaworzyce, Grębocice i Rudna. Zajęcia oraz starty w mistrzostwach sfinansowane były z budżetów Gmin Zagłębia Miedziowego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objął minister sportu, Kamil Bortniczuk oraz marszałek województwa, Cezary Przybylski.

Wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie ogromny udział sponsorów: KGHM Polska Miedź S.A., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Fizan, Staropolanka, EFCE, Volvo V-Motors, Z Klaster Dystrybucja, Sudety Lift oraz Miasto Szklarska Poręba.

Natomiast udział zawodników KGHM Metraco możliwy był dzięki wsparciu: Fundacji KGHM, Gminy Polkowice, firmy KGHM Metraco oraz Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń „PeBeKa” S.A.

 
Plakat MŚ (1)

Wybrane dla Ciebie

Konferencja samorządowców zagłębia miedziowego – podsumowanie

O aktualnej sytuacji samorządów, najtrudniejszych wyzwaniach, już dostępnych i planowanych instrumentach wsparcia inwestycji i rozwoju regionu, rozmawiano podczas dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

O problemach hydrologicznych, ochronie zabytków i dostawach węgla

Konferencja z udziałem samorządowców zagłębia miedziowego organizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź dobiegła końca. W drugiej, popołudniowej sesji, uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach hydrologicznych oraz ochronie zabytków. Gościem specjalnym był wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

Jak wspierać rozwój małych ojczyzn? Konferencja samorządowców

Samorządowcy regionu zagłębia miedziowego biorą udział w konferencji ph: „Samorząd i jego otoczenie. Jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn”. Spotkanie odbywa się w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a organizatorem jest Związek Pracodawców Polska Miedź. 

Rusza projekt EKO-Zdrowie. Bezpłatne zajęcia dla nordikowców

Spółka KGHM zaprasza wszystkich miłośników Nordic Walking na jesienną edycję zajęć. Akcja dedykowana jest dla osób po 35. roku życia. Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzimy się pospieszyć z zapisami.

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Ratownicy KGHM wracają ze Stanów z brązowymi medalami!

Ogromny sukces ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM. Podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata ratowników rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych, ekipa Polskiej Miedzi zajęła trzecie miejsce w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy medycznej.