×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Odwołanie trenera Stokowca – jest komentarz prezesa Zagłębia

Najważniejszą informacją sportową dnia w naszym regionie jest odwołanie ze stanowiska trenera KGHM Zagłębia Lubin, Piotra Stokowca. O tym, jakie były powody tej decyzji wszyscy wiemy, natomiast specjalne słowa do kibiców skierował prezes klubu, Michał Kielan.

Oto cała treść oświadczenia prezesa Zagłębia Lubin.

-To była dla mnie bardzo trudna decyzja, poprzedzona licznymi rozmowami i dokładną analizą sytuacji. W ostatnich tygodniach drużyna gra zdecydowanie poniżej oczekiwań nas wszystkich. Zmiana trenera jest zawsze ostatecznością, dlatego dałem drużynie i sztabowi czas. Po ostatnim meczu w Mielcu uznałem, że zmiana będzie w obecnej sytuacji najlepszym wyjściem dla klubu. Potrzebujemy zrobić krok do przodu, przy czym na pewno nie zejdziemy z obranej przez nas drogi, którą jest stawianie na młodych, perspektywicznych zawodników. Mam swoje wymagania wobec liderów zespołu, o których oni doskonale wiedzą. Po ostatnim meczu rundy będziemy podsumowywać naszą sytuację, zarówno punktową, jak i kadrową, by zespół po przerwie zimowej prezentował się zdecydowanie lepiej. Wiem doskonale, że Zagłębie stać na zdecydowanie więcej i tego wymagam zarówno od trenerów, jak i samych piłkarzy. Przed nami bardzo trudny mecz z Rakowem. Zdaję sobie sprawę z napięcia wokół gry zespołu, natomiast proszę kibiców o wsparcie w czasie meczu, tak jak w poprzednim sezonie, gdy mimo dużo trudniejszego położenia wspólnymi siłami udało się wywalczyć trzy punkty i utrzymanie w Ekstraklasie. Wybór nowego szkoleniowca zostanie dokonany możliwie jak najszybciej, natomiast nie działamy pod wpływem emocji. Chcemy wybrać trenera, który wniesie do zespołu i całego klubu dodatkową wartość. Dziękuję za wykonaną pracę trenerowi Stokowcowi. Życzę mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze – napisał prezes Michał Kielan.

Do wyboru nowego trenera, piłkarzy Zagłębia poprowadzi w meczu z Rakowem Częstochowa, Paweł Karmelita. Według wielu spekulacji medialnych nowych szkoleniowcem Miedziowych ma zostać Waldemar Fornalik, były selekcjoner polskiej reprezentacji i trener Piasta Gliwice.

 
nowe032

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie pożegnało się z Koki Hinokio

Koki Hinokio nie jest już zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. 21-letni Japończyk przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Stali Mielec.

Gorące transfery w Zagłębiu Lubin. Mata już jest, będzie Świerczok?

Choć piłkarska wiosna zaczyna na dobre się rozkręcać, w Zagłębiu Lubin trwa gorący okres transferowy. Klub poinformował dziś o pozyskaniu Luisa Maty. 25-letni Portugalczyk podpisał umowę do końca czerwca 2025r. Hitem dnia są natomiast wieści o Jakubie Świerczoku, który być może także zasili lubińską drużynę.

Grzywna i zakaz stadionowy dla kibica Zagłębia Lubin

19-letni kibic Zagłębia Lubin został zatrzymany i skazany w trybie przyspieszonym za lekceważenie poleceń służb porządkowych i prowokowanie kibiców Legii Warszawa.

Fornalik – pokazaliśmy, że potrafimy grać, jak równy z równym

Nie ostygły jeszcze na dobre emocje i wrażenia po sobotnim meczu KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa. Miedziowi niestety przegrali ten pojedynek 1:2, ale wstydu nie przynieśli. Z Wojskowymi walczyli jak równy z równym. Co o tym spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?

KGHM Zagłębie Lubin kontra Legia Warszawa. Dzień próby

To może być piękny i niezapomniany sobotni wieczór dla kibiców piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Punktualnie o godzinie 20. miedziowi podejmą jednego z głównych kandydatów do mistrzowskiej korony. Czy po efektownym i prestiżowym zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska, lubinianie pójdą za ciosem i zdołają pokonać Legię Warszawa?

Fornalik – jesteśmy w stanie pokonać Legię. Dlaczego mamy się bać?

Nowy trener KGHM Zagłębia Lubin zaczął z wysokiego C. Wygrywając prestiżowe derby ze Śląskiem Wrocław, zaskarbił sobie życzliwość i zaufanie kibiców miedziowego klubu. Jeśli w sobotę wygra z Legią Warszawa, Waldemar Fornalik może usłyszeć z trybun słynne „Waldek King”.