×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Ostatnie przygotowania piłkarzy Miedzi do wiosny

Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek na zapleczu ekstraklasy, piłkarze Miedzi Legnica mają już za sobą dwa obozy przygotowawcze. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza skupiają się teraz na treningach na szybkości, organizacji gry w defensywie i poprawianiu stałych fragmentów.

Najbliższy tydzień sztab szkoleniowy Miedzianki poświęci na pracę nad mocą i szybkością. W dalszym ciągu drużyna chce udoskonalać grę w destrukcji i popracować nad wykonywaniem stałych fragmentów gry, w szczególności w kontekście ofensywnym.

– Oba obozy udały się pod każdym względem. Wykonaliśmy na nich sporo pracy. Warunki podczas zgrupowań były bardzo dobre. Trafiliśmy na fatalną pogodę, ale chwała organizatorom, że boiska zostały dobrze przygotowane i mogliśmy realizować swoje założenia. Dawno takiej zimy nie było, co jest na pewno sporym utrudnieniem, ale wszystko było w porządku. Procowaliśmy ciężko, powiedziałbym nawet, że bardzo ciężko. Zaskakujące, że chłopcy to bardzo dobrze znoszą, co widać choćby po naszych sparingach. Wyniki gier kontrolnych może nie są bardzo ważne, ale zawsze lepiej wygrać niż przegrać. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. O ile nic się nie wydarzy, to zostały nam dwa tygodnie do pierwszego spotkania w Fortuna 1 Lidze. W najbliższym czasie będziemy skupiać się na mocy, szybkości i przede wszystkim poprawie organizacji gry – mówi Jan Woś, drugi trener Miedzi Legnica.

Na zakończenie tego tygodnia legniczanie rozegrają kolejny sparing. Rywalem tym razem będzie Odra Opole. Będzie to już ostatni sprawdzian przed startem rundy rewanżowej w Fortuna 1 lidze.

– W którymś fragmencie gry być może na boisku pojawi się jedenastka, która wystąpi w Nowym Sączu. Nie chcemy ułatwiać przeciwnikowi pracy. Myślę jednak, że trener wpadnie na pomysł jak to poukładać, żeby przez jakiś fragment rzeczywiście ta ekipa, która wyjdzie na mecz ligowy zagrała ze sobą. Trener ma też jeszcze parę dylematów, bo są pozycje, na których rywalizacja o podstawową jedenastkę jest bardzo duża. To nas bardzo cieszy, bo zdajemy sobie sprawę, że dźwignią do rozwoju w drużynie jest rywalizacja. Bez niej człowiek przestaje się starać, przestaje być skuteczny. Kiedy nie ma presji, może czasami pojawić się myśl o odpuszczeniu. U nas rywalizacja jest bardzo duża i myślę, że jest to plusem tej drużyny – podkreśla drugi trener Miedzianki.

Inauguracja wiosny na zapleczu ekstraklasy już za 10 dni. 27 lutego legniczanie zagrają na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz, natomiast dzień później Chrobry zagra w Kielcach z Koroną.

 
miedz2
miedz3

Wybrane dla Ciebie

Fortuna Zakłady Bukmacherskie wciąż sponsorem 1. ligi

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie nadal będzie sponsorem tytularnym Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Stosowną umowę podpisano z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Na mocy porozumienia, rozgrywki na zapleczu ekstraklasy, będą nosiły nazwę Fortuna 1 Liga do końca sezonu 2023/2024.

Na derbach pomógł kibicom Miedzianki wnieść na stadion race i świece

Pracownik legnickiego stadionu piłkarskiego przy Orła Białego usłyszał zarzuty niezachowania wymogów bezpieczeństwa, które skutkowały wniesieniem i odpaleniem środków pirotechnicznych podczas derbowego spotkania Miedzi z Chrobrym Głogów. Mężczyzna odpowie przed sądem za brak rzetelności w dokładnym sprawdzeniu stadionu, pomieszczeń i sektorów, w których były ukryte nielegalne race i świece dymne. Miał także pomóc kibicom we wniesieniu […]

Alan Madaliński podpisał kontrakt z Miedzią

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, uzdolniony bramkarz Alan Madaliński, podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z legnickim klubem. 16-latek wyróżniał się w rozgrywkach młodzieżowych. Jego atutami są decyzyjność, refleks i błyskotliwość w grze na linii.

Zwycięski sparing Miedzi Legnica

W pierwszym swoim sparingu po powrocie z obozu przygotowawczego, piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica pokonali u siebie lidera 2. ligi – Górnika Polkowice – 2:0. Bramki dla Miedzianki zdobyli Bruno i Kaczmarek.

Z Górnika Polkowice do Miedzi Legnica

Piotr Azikiewicz zmienia barwy. W zimowym okienku transferowym, 25-letni boczny obrońca, dołączył do zespołu Miedzi Legnica. Defensor mający w dorobku medal mistrzostw Europy U-17 z 2012 roku, w ostatnich latach związany był z liderem 2. ligi – Górnikiem Polkowice.

Młody talent z Rakowa wybrał Miedź

17-letni Mateusz Kaczmarek dołączy do drużyny Miedzi Legnica. Środkowy pomocnik uchodzi za jeden z największych talentów w Akademii Rakowa Częstochowa i ma już za sobą debiut w ekstraklasie. Z klubem przy Orła Białego związał  się umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.