×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Oświadczenie Zagłębia Lubin w sprawie ofert dla Poręby i Szysza

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia przedstawicieli zarządu Zagłębia Lubin w sprawie, ofert dla poszczególnych zawodników.

 

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie spekulacjami medialnymi dotyczącymi wpływających ofert dla zawodników KGHM Zagłębia Lubin Łukasza Poręby i Patryka Szysza, Klub prezentuje oficjalne stanowisko w sprawie naszych piłkarzy.

– Do Klubu wpływają oferty dotyczące transferu Łukasza Poręby i Patryka Szysza, ale chcę powiedzieć jednoznacznie, że są to oferty dalece niesatysfakcjonujące. Absolutnie nie będziemy się na nie zgadzać, dopóki nie będą dostosowane do obecnego poziomu oraz potencjału naszych zawodników – mówi Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Zdaniem Dyrektora wynik w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 jest w tej chwili priorytetowym celem i tylko utrzymanie możliwie jak najsilniejszej kadry pozwoli naszemu Klubowi w osiągnięciu pożądanego wyniku.

– Mamy świadomość, że stoimy przed trudnym zadaniem utrzymania KGHM Zagłębia w PKO BP Ekstraklasie. W tej sytuacji priorytetową sprawą jest dla nas utrzymanie stabilności zespołu. Podkreślę wyraźnie jeszcze raz. Każda oferta, która wpływa do Klubu i nie jest dla nas satysfakcjonująca nie będzie przez nas rozpatrywana – kończy Burlikowski.

 
20210815_TF058.JPG

Wybrane dla Ciebie

Wyjazd kibiców na finał Pucharu Polski

Za niespełna dwa tygodnie, szczypiornistki Zagłębia Lubin pojadą do Gniezna, by obronić Puchar Polski. W finale zmierzą się z zespołem KPR Kobierzyce. Lubiński klub organizuje dla kibiców wyjazd na te spotkanie.

Zagłębie kończy sezon na dziesiątym miejscu

Sporo emocji kibicom szczypiorniaka dostarczyło dzisiaj spotkanie sąsiadów w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu, piłkarze ręczni Zagłębia Lubin pokonali we własnej hali Torus Wybrzeże Gdańsk 33:32.

Pomarańczowy marsz kibiców Zagłębia na mecz z Rakowem

Przed dzisiejszym arcyważnym pojedynkiem Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa, kibice miedziowego klubu zorganizowali wspólny przemarsz na stadion. Fani Zagłębia w pomarańczowych barwach ruszyli z rynku i ulicami miasta przeszli na stadion.

Szczypiornistki Zagłębia Lubin mistrzyniami Polski! Obroniły tytuł

Wspaniałe wiadomości nadeszły dzisiaj z dalekiego Koszalina. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały dziś miejscowy zespół Młyny Stoisław 33:15 i obroniły tytuł mistrzyń Polski. Bez wątpienia – lubinianki były najlepszą siódemką w tym sezonie i zasłużyły na złote medale.

Do Koszalina po pełną pulę i obronę tytułu

Do obrony mistrzowskiej korony, szczypiornistkom Zagłębia Lubin brakuje tylko jednego zwycięstwa. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej mogą już świętować w najbliższą sobotę, gdy zagrają na wyjeździe z zespołem z Koszalina.

Marsz kibiców Zagłębia Lubin z rynku na stadion. Na mecz z Rakowem

W najbliższą sobotę w Lubinie odbędzie się już ostatni w tym sezonie mecz Zagłębia przed własną publicznością. Miedziowi podejmą zespół z Częstochowy. Dla jednych, jak i drugich będzie to niezwykle kluczowy pojedynek. Kibice Zagłębia organizują specjalny przemarsz na stadion.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.