×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Paskudna kontuzja kolana wyłączyła ją na dobre ze sportu

Przez ostatni rok przeszła trzy operacje kolana. I choć musiała zrezygnować z uprawiania swej ukochanej dyscypliny, wciąż wierzy, że powróci do sportu i trenowania. Była zawodniczka KGHM MKS Zagłębia Lubin, Patrycja Świerżewska dziękuje klubowi i kibicom zw wsparcie i słowa otuchy.

Diagnoza brzmiała jak wyrok. Rzadka choroba kolana skutecznie wyłączyła Patrycję Świerżewską z gry w piłkę ręczną. Była wtedy zawodniczką Zagłębia Lubin. Jej błyskotliwa kariera nagle legła w gruzach.

-Przez ostatni rok przeszłam trzy operacje, bo moje kolano dopadła rzadka choroba. 1,8-8 przypadków na 1 milion osób. Objawia się ona ogromną opuchlizną kolana utrudniającą codzienne funkcjonowanie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że choroba ma tendencje do nawracania. W tej sytuacji obecnie jestem skupiona na powrocie do zdrowia i pełnej sprawności, a powrót do sportu traktuje jako bonus – opowiada na łamach klubowej strony Patrycja.

Od czerwca ubr. nie jest już zawodniczką mistrzyń Polski.

-Dziękuję prezesowi, sztabowi i koleżankom z zespołu za wyrozumiałość i wsparcie. Dziękuję, że daliście mi dużo przestrzeni, abym mogła się mierzyć z moją sytuacją na swój własny sposób. W porozumieniu z prezesem Kuleszą drzwi klubu są dla mnie otwarte, gdy kolano wróci do pełni zdrowia i będzie gotowe przyjąć obciążenia zawodowego sportu oraz gdy będę dalej chętna kontynuować grę w piłkę – mówi na koniec była rozgrywająca KGHM MKS Zagłębia Lubin.

Kibice szczypiorniaka życzą sympatycznej i utalentowanej zawodniczce szybkiego powrotu do zdrowia licząc, że jeszcze będzie im dane obejrzeć ją na parkietach PGNiG Superligi Kobiet.

 
pati1

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.