Strona główna » Patryk Kusztal wypożyczony do Warty Poznań
Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali na własnym stadionie z Lechem Poznań 0:1 *** Miedziowi pozostali jednak na fotelu lidera ekstraklasy *** Pojedynek z Lechem oglądał komplet kibiców
Patryk Kusztal został wypożyczony do Warty Poznań, gdzie będzie występował do końca 2026 roku. Zawodnik KGHM Zagłębia Lubin zasili szeregi drużyny rywalizującej w Betclic 2 Lidze.
22-letni piłkarz jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. W barwach pierwszego zespołu Miedziowych rozegrał dotąd 23 spotkania, notując jedną asystę – 29 września 2024 roku w wygranym 1:0 meczu z Radomiakiem. W trwającym sezonie reprezentował natomiast drugi zespół Zagłębia Lubin, gdzie w 13 występach miał udział przy dziesięciu bramkach, zdobywając siedem goli i dokładając trzy asysty.
Umowa wypożyczenia obowiązuje do końca 2026 roku i zawiera opcję jej skrócenia przed rozpoczęciem sezonu 2026/2027. Warta Poznań zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Betclic 2 Ligi, mając na koncie 38 punktów po 19 rozegranych meczach.
W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy obradowało jury tegorocznej edycji Satyrykonu. Międzynarodowe grono ekspertów oceniło tysiące prac nadesłanych przez artystów z całego świata i wyłoniło laureatów tej jednej z najważniejszych imprez poświęconych rysunkowi satyrycznemu.
Za nami kolejna odsłona wydarzenia „Kobiece Inspiracje”, organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach. Inicjatywa skierowana była do mieszkanek powiatu a celem było wspieranie kobiecej przedsiębiorczości, a także tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, pomysłów i wzajemnej motywacji.
Mali mieszkańcy Gminy Chocianów przygotowują się do rozpoczęcia nowej edukacyjnej przygody. Trwa rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2026/2027.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, mieszkańcy Gminy Grębocice będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym. Spotkanie odbędzie się 27 marca w Centrum Kultury i Sportu w Grębocicach.
W Kłobuczynie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze miejscowej jednostki OSP. Spotkanie było okazją do podsumowania ostatnich pięciu lat działalności jednostki oraz wyboru władz na kolejną kadencję.
Codziennie dojeżdżasz pociągami do pracy, szkoły czy na uczelnię? Koleje Dolnośląskie mają dla Ciebie doskonałe rozwiązanie – miesięczny Bilet Zintegrowany Legnica. Taki bilet umożliwia Wam nielimitowane przejazdy na wybranej trasie, nielimitowane przejazdy legnickimi autobusami i komfortową podróż. A co równie ważne – teraz Zintegrowany Bilet Legnica kupicie online!
W dzisiejszym szlagierowym pojedynku piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali z Lechem Poznań 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa już w siódmej minucie meczu strzelił Ishak. Mimo przegranej, Miedziowi utrzymali fotel lidera, ale drugi Lech ma już tyle samo punktów. W następnej kolejce Zagłębie zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin.
Kiedy 44-latek poszukiwany do odbycia kary 4 lat więzienia trafił w ręce policjantów, jego życiowe partnerki postanowiły dostarczyć na komendę ubrania i inne osobiste rzeczy, które mogły okazać się przydatne za kratkami. Jak się okazało, pomyślały również o… narkotykach.
W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy obradowało jury tegorocznej edycji Satyrykonu. Międzynarodowe grono ekspertów oceniło tysiące prac nadesłanych przez artystów z całego świata i wyłoniło laureatów tej jednej z najważniejszych imprez poświęconych rysunkowi satyrycznemu.