×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Pewne i zasłużone zwycięstwo Cuprum. GieKSa na łopatkach!

To była udana sobota dla siatkarzy Cuprum Lubin. Podopieczni trenera Pawła Ruska rozprawili się z zespołem GKS-u Katowice 3:1 notując drugą swoją wygraną w tym sezonie. Lubinianie byli dziś zespołem lepszym i gdyby nie proste błędy w pierwszym secie, mecz pewnie zakończyłby się zwycięstwem w trzech setach. Ale nie ma co narzekać.

Historia pojedynków obu drużyn zdecydowanie przemawia na korzyść lubinian. Katowiczanie wyraźnie leżą lubinianom. Potwierdzili to także w dzisiejszym meczu. Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Na parkiecie szedł cios za cios. W końcówce Miedziowe Lisy prowadziły już 24:21, ale niefrasobliwość spowodowała, że goście zdołali wyrównać i ostatecznie wygrać na przewagę 27:25.

W drugim secie Cuprum zagrało ją mądrzej. Początek znów był wyrównany, ale później Miedziowi zyskali sobie bezpieczną przewagę wygrywając do 20. W trzeciej partii gospodarze prowadzili od początku do końca wygrywając do 19. W czwartej – i jak się okazało ostatniej – części tego meczu, lubinianie wręcz zmietli rywala z parkietu. Prowadzili już 8:1, 12:6, 21:15 spokojnie wygrywając do 19.

Cuprum wygrało zasłużenie, a MVP trafił do Wojciecha Ferensa, zdobywcy 21 oczek.

Memoriał Jana Rutyńskiego już po raz ósmy

W tym roku już po raz ósmy wspomnimy wspaniałego człowieka, jednego z założycieli siatkarskiego Cuprum Lubin. Memoriał im. Jana Rutyńskiego rozegrany zostanie 6 i 7 kwietnia. Gospodarze zaprosili do rywalizacji Olimpię Sulęcin i Chrobrego Głogów. Patronem memoriału jest spółka KGHM Polska Miedź – strategiczny sponsor klubu. Memoriał Jana Rutyńskiego to dla fanów Cuprum czas szczególny, […]

Siatkarze Cuprum Lubin pokazali charakter

Przegrywali już 0:2 i właściwie było już po meczu. Siatkarze Cuprum pokazali jednak charakter. Najpierw doprowadzili do remisu, a potem wygrali tie-break i cały mecz 3:2!

Szybkie trzy sety i po sprawie

Fatalnie zaczęli nowy tydzień siatkarze Cuprum Lubin. Na własnym parkiecie przegrali z GKS-em Katowice 0:3 w setach do 18, 16 i 17.

Poniedziałkowy wieczór z siatkówką w Lubinie

Przed siatkarzami Cuprum Lubin kolejne ligowe starcie o punkty. Tym razem Miedziowe Lisy podejmą na własnym parkiecie zespół GKS-u Katowice. Rywale są w zasięgu lubinian. Początek dzisiejszego meczu o godz. 20.30.

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Barkom lepszy od Cuprum Lubin

To był niezmiernie ważny pojedynek dla siatkarzy Cuprum w kontekście układu tabeli. Niestety lubinianie zawiedli i przegrali na wyjeździe z zespołem Barkom Każany Lwów 1:3.

KWW Krzysztof Nester .Konkretnie prezentuje „Konkrety dla młodych”

Centrum Aktywności Młodych, a więc miejsce, gdzie polkowicka młodzież będzie mogła spędzać wolny czas wraz z Biurem Polityki Młodzieżowej i punktem pomocy psychologicznej. Do tego liczne rozwiązania, które wyrównają szanse młodych ludzi w ich starcie w dorosłość, jak gminne kursy prawa jazdy czy bezpłatny wstęp na miejską siłownię. I jeszcze masa drobnych rozwiązań, jak ładowarki […]