×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Pewne i zasłużone zwycięstwo Cuprum. GieKSa na łopatkach!

To była udana sobota dla siatkarzy Cuprum Lubin. Podopieczni trenera Pawła Ruska rozprawili się z zespołem GKS-u Katowice 3:1 notując drugą swoją wygraną w tym sezonie. Lubinianie byli dziś zespołem lepszym i gdyby nie proste błędy w pierwszym secie, mecz pewnie zakończyłby się zwycięstwem w trzech setach. Ale nie ma co narzekać.

Historia pojedynków obu drużyn zdecydowanie przemawia na korzyść lubinian. Katowiczanie wyraźnie leżą lubinianom. Potwierdzili to także w dzisiejszym meczu. Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Na parkiecie szedł cios za cios. W końcówce Miedziowe Lisy prowadziły już 24:21, ale niefrasobliwość spowodowała, że goście zdołali wyrównać i ostatecznie wygrać na przewagę 27:25.

W drugim secie Cuprum zagrało ją mądrzej. Początek znów był wyrównany, ale później Miedziowi zyskali sobie bezpieczną przewagę wygrywając do 20. W trzeciej partii gospodarze prowadzili od początku do końca wygrywając do 19. W czwartej – i jak się okazało ostatniej – części tego meczu, lubinianie wręcz zmietli rywala z parkietu. Prowadzili już 8:1, 12:6, 21:15 spokojnie wygrywając do 19.

Cuprum wygrało zasłużenie, a MVP trafił do Wojciecha Ferensa, zdobywcy 21 oczek.

Kolejna wyjazdowa porażka siatkarzy Cuprum Lubin

Kolejny mecz i kolejna porażka, Cuprum Lubin nie ma szczęścia. Dzisiaj lubinianie musieli uznać wyższość ekipy Ślepsk Malow Suwałki. To nie był dobry dzień dla Miedziowych. Niedzielne spotkanie od pierwszych minut nie układało się po myśli lubińskiej drużyny. Już pierwsze minuty pokazały, że mimo wielu porażek na koncie rywali, łatwo nie będzie. I nie było. […]

Ostatnie starcie Miedziowych w styczniu

Siatkarze Cuprum Lubin zapraszają swoich kibiców na ostatni styczniowy mecz do hali Regionalnego Centrum Sportowego. 27 stycznia zmierzą się z Aluron CMC Warta Zawiercie.

Cuprum Lubin poza burtą Pucharu Polski

Trefl Gdańsk zrewanżował się siatkarzom Cuprum za ostatnią porażkę w lidze i wygrał teraz w rozgrywkach 1/8 Tauron Pucharu Polski. Miedziowi przegrali w sopockiej hali 1:3. W późny piątkowy wieczór podopieczni trenera Pawła Ruska, po dość wyrównanym i zaciętym spotkaniu, pokonali ekipę Michała Winiarskiego 3:1. Wczoraj po południu w sopockiej Hali 100-lecia, obie drużyny ponownie […]

Cuprum znów zagra z Treflem. Stawką awans w Pucharze Polski

Jeszcze kilka dni temu rywalizowali ze sobą o ligowe punkty, a już dziś powalczą o przepustkę do dalszej fazy rozgrywek Tauron Pucharu Polski. Cuprum Lubin zagra z Treflem Gdańsk.

Przełamanie Miedziowych Lisów. Komplet punktów zostaje w Lubinie

Ciekawe zawody obejrzeli dziś kibice zgromadzeni w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Miejscowe Cuprum Lubin pokonało Trefl Gdańsk 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został Marcin Waliński (na zdjęciu). Dzięki zwycięstwu, Miedziowe Lisy awansowały w tabeli PlusLigi na dziewiąte miejsce.

Cuprum kontra Trefl. Pojedynek sąsiadów w tabeli

Już dziś wieczorem na parkiet wybiegną siatkarze Cuprum Lubin i Trefla Gdańsk. W hali Regionalnego Centrum Sportowego zapowiada się ciekawe widowisko, bo oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Gdańszczanie mają jednak na swoim koncie o jedno oczko więcej od lubinian.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet.

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie.