×
*** Wielki Czwartek rozpoczął w Kościele Katolickim Święte Triduum Paschalne. To najważniejsze obrzędy w roku liturgicznym *** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Pewne wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia

W ostatnim swoim meczu w tym roku szczypiornistki Zagłębia Lubin bez większych kłopotów poradziły sobie ze Startem Elbląg. Miedziowe pewnie ograły rywala 33:19 prowadząc do przerwy 16:7.

Mecz lepiej zaczęły gospodynie, które prowadziły już 2:0. Miedziowe szybko jednak zdołały wyrównać i już niepodzielnie rządziły na parkiecie. Lubinianki grały jak w transie, a gospodynie czekały tylko na rozwój sytuacji. Przez 20 minut gospodynie nie rzuciły bramki! Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem Zagłębia 16:7.

Po zmianie stron Miedziowe grały dalej swoje, a elblążanki się tylko przyglądały. Pierwszą bramkę po przerwie zdobyły dopiero w 42. min. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 33:19 i był to najmniejszy wymiar kary, jaki swoim rywalkom wymierzyły dziś Miedziowe.

-W piłce ręcznej wszystko zaczyna się od formacji obronnej. Staram się rozpracować każdego przeciwnika i wykorzystać jego słabe strony. Moje dziewczyny zrealizowały dziś to w stu procentach, a najbardziej było to widać pod koniec pierwszej połowy i pierwsze sześć minut drugiej, kiedy była obrona i kontry. Wydaje się, że piłka ręczna jest taka łatwa i przyjemna, oczywiście z dużym poparciem w bramce. W pierwszej połowie Monika Maliczkiewicz, w drugiej Basia Zima, która obroniła cztery rzuty karne. Współpraca obrona bramka to jest klucz do zwycięstw – powiedziała po meczu Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Po dzisiejszym zwycięstwie mistrzynie Polski mają już 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli KPR i trzecią Perłą Lublin.

MVP Meczu – Barbara Zima

MVP Startu – Aleksandra Hypka

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 19:33 (7:16)

Start: Hypka, Ciąćka – Knezević 4, Szczepanik 4, Gęga 3, Głębocka 3, Kostuch 2, Wołoszyk 1, Owczarek 1, Weber 1, Costa, Stapuerwicz, Tarczyluk, Stefańska, Kopańska.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Galińska 5, Kochaniak-Sala 5, Górna 5, Łabuda 5, Michalak 5, Bujnochova 3, Matieli 2, Pankowska 2, Sustkova 1, Kocińska, Drabik, Milojević.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.