×
*** KGHM przygotowuje się do tegorocznych obchodów Dnia Hutnika. Główne uroczystości zaplanowano 10 maja w Lubinie. 19 maja w legnickiej katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji hutników i ich rodzin ***

Pewne zwycięstwo BC Polkowice

Grające w roli faworytek koszykarki BC Polkowice nie zawiodły i pewnie ograły zespół Energi Toruń 88:69. O losach spotkania zadecydowała już pierwsza kwarta, wysoko wygrana przez Pomarańczowe.

Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego nie mają chwili wytchnienia. Rozgrywki ligowe muszą dzielić z występami na arenie międzynarodowej. Po zwycięstwie w Turcji, polkowiczanki podejmowały u siebie Energę Toruń. Rozpędzone Pomarańczowe nie dały żadnych szans rywalkom. Zabójcza była już pierwsza kwarta, którą gospodynie wygrały aż 31:8. Dryga kwarta była już zdecydowanie wyrównana i do przerwy BC prowadziło 50:27.

Po zmianie stron polkowiczanki dalej grały swoje, w pełni kontrolując przebieg gry na parkiecie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem BC 88:69. Przed polkowiczankami teraz wyjazd na mecz z Enisejem Krasnojarsk. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godz. 13.

BC Polkowice – Energa Toruń 88:69 (31:8, 19:19, 21:19, 17:23)

BC Polkowice: Artemis Spanou 21, Feyonda Fitzgerald 12, Aleksandra Zięmborska 10, Sasa Cado 9, Weronika Telenga 9, Weronika Gajda 8, Stephanie Mavunga 8, Alicja Grabska 7, Bożena Puter 4.

Energa Toruń: Evelyn Adebayo 18, Quinntavia Bennett 16, Oumoul Sarr 15, Karolina Podkańska 11, Aleksandra Pszczolarska 7, Marta Nowicka 2.

Koszykarskie derby dla BC Polkowice

W derbach Dolnego Śląska w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet, lepsze okazały się zawodniczki BC Polkowice. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wygrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 97:80.

Polkowice koszykówką stoją. Rusza nabór do klasy sportowej

Nie od dziś wiadomo, że w Polkowicach żeńska koszykówka stoi na bardzo wysokim poziomie. Dlatego władze Polkowic zadecydowały o uruchomieniu w Szkole Podstawowej nr 1 naboru do klasy sportowej o profilu „koszykówka”. Przyjmowane będą dzieci, które obecnie chodzą do trzeciej klasy – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z terenu całej gminy.

Polkowiczanki totalnie bezradne. Czeszki wzięły rewanż

W kolejnym swoim meczu w rozgrywkach Euroligi Kobiet koszykarki BC Polkowice tym razem musiały uznać wyższość rywalek. Zawodniczki ZVVZ USK Praga przyjechały do Polkowic jak po swoje wygrywając pewnie i zasłużenie 92:57, biorąc tym samym rewanż za porażkę w Czechach.

Trudny i wymagający rywal polkowiczanek

W kolejnym meczu fazy grupowej Euroligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice zmierzą się dziś na własnym parkiecie z zespołem ZWZ USK Praga. Choć w pierwszym meczu Pomarańczowe sprawiły sensację wygrywając w Czechach, to jednak faworytkami będą dzisiejsze rywalki.

Trzecia porażka polkowiczanek w Eurolidze. Włoszki znów lepsze

W koszykarskiej Eurolidze Kobiet zawodniczki BC Polkowice poniosły trzecią porażkę. Tym razem pomarańczowe nie sprostały włoskiej drużynie z Bolonii przegrywając na wyjeździe 76:89.

Po ligowych emocjach, czas na Euroligę

Koszykarki BC Polkowice nie mają chwili wytchnienia. W sobotę grały arcyważny mecz ligowy, a już dzisiaj stawiły się we włoskiej Bolonii, gdzie rozegrają kolejny trudny mecz w Eurolidze Kobiet.

Sport

Niemoc Zagłębia trwa. Druga porażka z rzędu

Jeśli w całym meczu oddajesz tylko jeden celny strzał na bramkę, to nie może być dobrze. W spotkaniu kończącym 28. kolejkę PKO Ekstraklasy, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali z Piastem Gliwice 0:2. Gole dla zespołu z Górnego Śląska zdobyli Jakub Czerwiński i Fabian Piasecki.