×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Pierwsze zwycięstwo w lidze Cuprum Lubin. I od razu efektowne 3:0

Fani lubińskiej siatkówki doczekali się wreszcie pierwszego ligowego zwycięstwa swoich ulubieńców. Cuprum Lubin pokonało wyżej notowany zespół Ślepsk Malow Suwałki w trzech setach do 18, 22 i 22. Najlepszym graczem meczu został Japończyk Masahiro Sekita.

Ostatnie spotkania w wykonaniu siatkarzy Cuprum pokazały, że ta drużyna ma potencjał, ale w decydujących momentach brakowało doświadczenia i pewności siebie. Lubinianie stanęli dzisiaj przed szansą na przełamanie i przerwanie gorszych wyników. Do Lubina przyjechała ekipa z Suwałk, która miała już na swoim koncie jedno zwycięstwo i plasowała się wyżej w tabeli.

Podopieczni trenera Pawła Ruska zaczęli mocno i z każdą upływającą minutą oddalali się od rywala. Pierwszy set należał wyraźnie do gospodarzy, którzy wygrali do 18. W drugiej partii goście prowadzili już 5:1 i 6:2, ale lubinianie zaczęli mozolnie odrabiać straty i zdołali wyrównać dopiero przy stanie 15:15. Od tej pory trwała wymiana ciosów, ale końcówka należała do Cuprum. Drugi set miejscowi wygrali do 22 i zrobiło się już 2:0.

W trzeciej – i jak się okazało – ostatniej części tego meczu, lubinianie spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Zaczęli od prowadzenia, ale rywale, którzy nie mieli już nic do stracenia, gonili wynik. Ostatecznie jednak Cuprum wygrało znów do 22 i cały mecz 3:0. MVP spotkania został Japończyk Sekita.

Memoriał Jana Rutyńskiego już po raz ósmy

W tym roku już po raz ósmy wspomnimy wspaniałego człowieka, jednego z założycieli siatkarskiego Cuprum Lubin. Memoriał im. Jana Rutyńskiego rozegrany zostanie 6 i 7 kwietnia. Gospodarze zaprosili do rywalizacji Olimpię Sulęcin i Chrobrego Głogów. Patronem memoriału jest spółka KGHM Polska Miedź – strategiczny sponsor klubu. Memoriał Jana Rutyńskiego to dla fanów Cuprum czas szczególny, […]

Siatkarze Cuprum Lubin pokazali charakter

Przegrywali już 0:2 i właściwie było już po meczu. Siatkarze Cuprum pokazali jednak charakter. Najpierw doprowadzili do remisu, a potem wygrali tie-break i cały mecz 3:2!

Szybkie trzy sety i po sprawie

Fatalnie zaczęli nowy tydzień siatkarze Cuprum Lubin. Na własnym parkiecie przegrali z GKS-em Katowice 0:3 w setach do 18, 16 i 17.

Poniedziałkowy wieczór z siatkówką w Lubinie

Przed siatkarzami Cuprum Lubin kolejne ligowe starcie o punkty. Tym razem Miedziowe Lisy podejmą na własnym parkiecie zespół GKS-u Katowice. Rywale są w zasięgu lubinian. Początek dzisiejszego meczu o godz. 20.30.

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Barkom lepszy od Cuprum Lubin

To był niezmiernie ważny pojedynek dla siatkarzy Cuprum w kontekście układu tabeli. Niestety lubinianie zawiedli i przegrali na wyjeździe z zespołem Barkom Każany Lwów 1:3.

Sport

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Przed niedzielnym meczem w Radomiu, trener KGHM Zagłębia Lubin, jest w komfortowej sytuacji. Żaden z zawodników nie pauzuje za żółte kartki i nikt nie jest kontuzjowany, dlatego Waldemar Fornalik będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich piłkarzy.

Zabił na drodze i uciekł. Grozi mu 20 lat odsiadki

Policjanci z Legnicy zatrzymali sprawcę tragicznego wypadku na drodze, który 21 kwietnia potrącił 25-latka z Prochowic i uciekł z miejsca wypadku. Kiedy na jego rekach pojawiły się kajdanki mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Przedszkolaki i uczniowie świętują Dzień Ziemi w Polkowicach

Kolorowym pochodem pod hasłem: „Cztery żywioły” uczniowie najmłodszych klas i przedszkolaki z gminy Polkowice rozpoczęły świętowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wszyscy spotkali się dziś w rynku, by rozmawiać o ekologii, promować postawy i zachowania przyczyniające się do dbałości o ochronę naturalnego środowiska.