×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Pierwsze zwycięstwo w lidze Cuprum Lubin. I od razu efektowne 3:0

Fani lubińskiej siatkówki doczekali się wreszcie pierwszego ligowego zwycięstwa swoich ulubieńców. Cuprum Lubin pokonało wyżej notowany zespół Ślepsk Malow Suwałki w trzech setach do 18, 22 i 22. Najlepszym graczem meczu został Japończyk Masahiro Sekita.

Ostatnie spotkania w wykonaniu siatkarzy Cuprum pokazały, że ta drużyna ma potencjał, ale w decydujących momentach brakowało doświadczenia i pewności siebie. Lubinianie stanęli dzisiaj przed szansą na przełamanie i przerwanie gorszych wyników. Do Lubina przyjechała ekipa z Suwałk, która miała już na swoim koncie jedno zwycięstwo i plasowała się wyżej w tabeli.

Podopieczni trenera Pawła Ruska zaczęli mocno i z każdą upływającą minutą oddalali się od rywala. Pierwszy set należał wyraźnie do gospodarzy, którzy wygrali do 18. W drugiej partii goście prowadzili już 5:1 i 6:2, ale lubinianie zaczęli mozolnie odrabiać straty i zdołali wyrównać dopiero przy stanie 15:15. Od tej pory trwała wymiana ciosów, ale końcówka należała do Cuprum. Drugi set miejscowi wygrali do 22 i zrobiło się już 2:0.

W trzeciej – i jak się okazało – ostatniej części tego meczu, lubinianie spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Zaczęli od prowadzenia, ale rywale, którzy nie mieli już nic do stracenia, gonili wynik. Ostatecznie jednak Cuprum wygrało znów do 22 i cały mecz 3:0. MVP spotkania został Japończyk Sekita.

Miedź skruszyła Stal. Trzy punkty Cuprum

Sporo emocji kibicom dostarczył pojedynek siatkarzy Cuprum Lubin z zespołem Stali Nysa. Po wyrównanym i zaciętym boju, podopieczni trenera Pawła Ruska zdołali „wyszarpać” zwycięstwo za trzy punkty.

Porażka Cuprum po tie-breaku

Dopiero tie-break zadecydował o losach dzisiejszej potyczki Cuprum Lubin z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom. Wygrali goście 3:2, którzy wykazali się większym spokojem i doświadczeniem. Najlepszym graczem meczu został Rafał Faryna z Czarnych.

Grzegorz Bociek dołącza do ekipy Miedziowych

Grzegorz Bociek będzie wsparciem dla Remigiusza Kapicy. 30-letni atakujący dołącza do chłopaków z Cuprum Lubin.

Cuprum pokazało charakter i walkę do końca. To jednak nie wystarczyło

Ależ emocje w lubelskim Globusie. Siatkarze Cuprum do końca walczyli o zwycięstwo, ale ostatecznie gospodarze wygrali w tie-breaku 19:17 i cały mecz 3:2. Lubinianie nie mają jednak powodów do wstydu, bo do pełni szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

Historyczny pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli

W ramach ósmej kolejki rozgrywek na parkietach PlusLigi, siatkarze Cuprum zmierzą się dziś na wyjeździe z beniaminkiem – ekipą LUK Lublin. Będzie to wyjątkowy pojedynek, ponieważ obie drużyny zagrają przeciwko sobie pierwszy raz w historii.

Porażka Cuprum w Iławie z Indykpolem

Niewiele mieli do powiedzenia dzisiaj siatkarze Cuprum Lubina w starciu z zespołem Indykpolu Olsztyn. W hali w Iławie, podopieczni trenera Pawła Ruska gładko przegrali 0:3.