×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Piłkarski KGHM CUP pod patronatem prezesa Polskiej Miedzi

Już w najbliższą niedzielę, 11 czerwca, na boiskach Akademii KGHM Zagłębia odbędzie się kolejna edycja flagowego turnieju dla najmłodszych adeptów piłki nożnej – KGHM CUP. Udział w rywalizacji potwierdziły 32 drużyny z całej Polski z kategorii wiekowych U-8 i U-9. Tytułu będą bronić młodzi zawodnicy z akademii poznańskiego Lecha.

Rozgrywkom na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie przyświeca idea dobrej, sportowej zabawy, gdzie liczą się emocje, zaangażowanie i gra do ostatniej minuty. Poprzez rywalizację – organizatorzy – chcą pokazać, że futbol jest świetnym sposobem na rozwijanie pasji oraz doskonałą formą spędzania czasu wolnego.

Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie Wolontariatu KGHM, który aktywnie włączył się proces przygotowań turniejowych. Ochotnicy otoczą opieką drużyny między spotkaniami, a w trakcie meczów będą protokołować przebieg boiskowych wydarzeń. Wszyscy goście i zawodnicy będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy R-Gol.com. O nawodnienie drużyn zadba Staropolanka, a właściwą dietę piłkarzy zapewni firma Lubinpex. W takim miejscu nie zabraknie ulubieńca najmłodszych – Krecika! Ten wraz ze swoimi przyjaciółmi przygotował atrakcje dla najmłodszych.

W rywalizacji wezmą udział 32 zespoły, podzielone na dwie grupy rozgrywkowe. Zawodnicy z kategorii wiekowych U-8 i U-9 rozegrają łącznie 132 spotkania. Na obiektach Akademii KGHM Zagłębie rywalizować będą m.in. BKS Bolesławiec, FK Nachod, Górnik Polkowice, Górnik Złotoryja, Miedź Legnica, OFS Trutnov i Rychnov nad Kneznou. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie.

Patronat nad tegoroczną edycją KGHM CUP objął prezes spółki KGHM Polska Miedź S..A, Tomasz Zdzikot. Początek rywalizacji o godz. 9.

 
kghmcup
nowe035-17-1024x683
nowe026-20-1024x683
nowe033-17-1024x683
nowe019-21-1024x683

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!