×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin to kuźnia talentów

Nowy prezes piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin, Paweł Jeż, udzielił obszernego wywiadu, którego zapis ukazał się na klubowej stronie Internetowej. Sternik miedziowego klubu opowiedział o swojej fascynacji futbolem i Zagłębiem, z którym związany jest od zawsze. Zapraszamy do lektury.

-Panie prezesie, jest pan w trakcie drugiego miesiąca pracy na stanowisku sternika naszego klubu. Czym zajął się pan w pierwszej kolejności po powrocie do Zagłębia?

– Jestem w Klubie już sześć tygodni. Zaraz po objęciu stanowiska Prezesa Zarządu zapoznałem się z sytuacją sportową oraz kadrową zespołu, organizacyjną i finansową. Od pierwszych dni pracy dążyłem do uporządkowania zastanej sytuacji w Klubie zgodnie z ładem korporacyjnym. W dalszym etapie chcę przejść do realizacji strategii Klubu, która jest bardzo ważna w perspektywie trzech najbliższych lat. Należy być konsekwentnym w tym aspekcie, ponieważ opiera się ona na rozwoju Klubu, procesie wychowawczym i zarządzaniu młodymi talentami. Następne dni i tygodnie z pewnością miną pod znakiem wzmożonej pracy, także tym roku nie planuję wakacji.

-W ostatnich dniach obserwujemy sporo doniesień medialnych dotyczących przyszłości trenera Waldemara Fornalika. Jak się Pan do tego odniesie?

– Wraz z końcem poprzedniego sezonu niezwłocznie rozpoczęliśmy przygotowania do nowych rozgrywek. Obserwuję dużą ilość informacji dotyczących przyszłości szkoleniowca KGHM Zagłębia Lubin, jak również tematów związanych z transferami wychodzącymi oraz tymi, które miałyby zasilić nasz zespół. Chciałbym potwierdzić, iż trener Waldemar Fornalik wciąż będzie prowadził Miedziowych. Finalizujemy już wszystkie szczegóły, więc w przyszłym tygodniu trener złoży podpis na nowej umowie, która będzie obowiązywała przez kolejne 12 miesięcy. Kontrakt jest oparty na nieco innych warunkach – przede wszystkim postawiliśmy duży nacisk na wynik sportowy. Trener Fornalik podchodzi do przedstawionego projektu z dużym zaangażowaniem i chce osiągnąć z naszym zespołem jak najlepszy rezultat, co wielokrotnie zaznaczał podczas prowadzonych rozmów. Sztab szkoleniowy bardzo dobrze zna wszystkich zawodników, a to wymagało czasu, ponieważ rok temu doszło do kilku roszad w szatni. Posiadamy szkielet zespołu, wokół którego chcemy budować naszą siłę. Zamierzamy opierać drużynę na graczach z Akademii, ale planujemy też kilka wzmocnień z zewnątrz, aby nasi wychowankowie mogli rozwijać się u boku bardziej doświadczonych piłkarzy.

-Jak znaczącą rolę w zespole KGHM Zagłębia Lubin podczas nadchodzących rozgrywek będą odgrywali młodzi wychowankowie naszej Akademii?

– Z trenerem Waldemarem Fornalikiem rozmawialiśmy również o bardzo ważnym aspekcie, którym niewątpliwie jest stawianie na młodych, perspektywicznych zawodników, mających za sobą wiele lat szkolenia w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Chcemy, aby w I zespole występowało jak najwięcej wychowanków. Trener jest gotów, by wprowadzać do drużyny kolejnych utalentowanych i dobrze zapowiadających się piłkarzy. W bliższej perspektywie mam na myśli między innymi Filipa Kocabę, Patryka Kusztala czy Igora Orlikowskiego. Bacznie obserwujemy także rozwój Mateusza Dziewiatowskiego, który podczas rozrywanych niedawno mistrzostw Europy był kapitanem reprezentacji Polski do lat 17. Chcemy tego zawodnika budować, ponieważ w przyszłości będzie on stanowił o sile Zagłębia Lubin. Podobnie jest w przypadku Cypriana Popielca, któremu kilka tygodni temu przytrafiła się ciężka kontuzja. Młody pomocnik ma nasze zaufanie, wsparliśmy jego leczenie i mocno na niego liczymy po powrocie do zdrowia. Z pewnością nadchodzący rok będzie ważny dla Tomasza Pieńki z punktu widzenia zarówno samego zawodnika, jak i Klubu. Tomek zdaje sobie sprawę, że miniony sezon pod względem indywidualnym nie był dla niego tak udany, jak poprzednie rozgrywki. Trener podejmie się zadania odbudowy Tomka, ale liczymy, że sam zawodnik z jeszcze większym zaangażowaniem będzie sumiennie pracował i stale się rozwijał, co dotyczy również Bartłomieja Kłudki. Strategia stawiania na wychowanków będzie kontynuowana, ponieważ nasz właściciel stale inwestuje w Akademię. Jest ona naszym oczkiem w głowie i to na niej w dużej mierze opieramy przyszłość Klubu.

Zapraszamy do lektury całego wywiadu z prezesem Pawłem Jeżem.

źródło: zaglebie.com

 

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.