×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Obecność trenera Waldemara Fornalika na pierwszych zajęciach ucięła wszelkie medialne spekulacje co do jego przyszłości w lubińskim klubie. Po zakończeniu sezonu długo spekulowano, czy doświadczony trener zostanie na dłużej w Lubinie. Jego kontrakt skończy się 30 czerwca, ale wydaje się być już pewne, że zostanie – przynajmniej na rok.

Na pierwszych zajęciach stawiło się 20 zawodników. Nie ma już wśród nich Kacpra Chodyny i Juana Munoza. Ten pierwszy przeszedł do Legii Warszawa, Hiszpan natomiast wrócił do ojczyzny.

-Pierwsze zajęcia miały charakter wprowadzający i zostały zwieńczone grą na zmniejszonym polu. W treningu nie wziął udziału Mateusz Grzybek, który w ostatnim czasie przeszedł zabieg łąkotki i dołączy do zespołu za kilka tygodni. Z drużyną trenował natomiast Jakub Kolan, który w poprzednim sezonie grał w drugoligowych rezerwach naszego klubu – informują przedstawiciele Zagłębia.

Sporo mówi się ostatnio o transferze z Warty Poznań utalentowanego Kajetana Szmyta. Na ile pozyskanie tego zawodnika stanie się faktem, przekonamy się zapewne niebawem.

27 czerwca podopieczni Waldemara Fornalika wyjadą na dziesięciodniowy obóz przygotowawczy do Moravskich Toplic. Podczas zgrupowania Miedziowi rozegrają trzy mecze kontrolne. Przeciwnikami KGHM Zagłębia Lubin w Słowenii będą: FK Buducnost Podgorica (trzeci zespół czarnogórskiej ekstraklasy), Rapid Bukareszt (szósta drużyna rumuńskiej ekstraklasy) i NK Nafta Lendava (beniaminek słoweńskiej ekstraklasy). Zgrupowanie w Moravskich Toplicach potrwa do 6 lipca.

Na inaugurację nowego sezonu Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z warszawską Legią.

 
z1
z11
z2
z6
z3
z8
z5
z4

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.