×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Plan wykonany, kolejne zwycięstwo Zagłębia

Nie było niespodzianki w pojedynku aktualnych mistrzyń Polski z beniaminkiem PGNiG Superligi Kobiet. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie ograły zespół MKS PR URBIS Gniezno 40:24 prowadząc do przerwy 21:12.

Lubinianki od początku do końcowej syreny spokojnie kontrolowały przebieg gry na parkiecie. Po sześciu minutach gry Miedziowe prowadziły już 6:0! Po kwadransie było już 13:5. Lubinianki zbytnio nie forsowały tempa robiąc dalej swoje. Do przerwy gospodynie prowadziły pewnie 21:12. Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut nadal realizowały ustalony z góry plan. W 40. min. prowadziły już 25:15. Ostatecznie wygrały 40:24.

Najlepszą zawodniczką zespołu z Gniezna została Malwina Hartman – ekslubinianka, natomiast statuetka MVP trafiła do Adrianny Górnej, autorki 9 bramek.

 

Wybrane dla Ciebie

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Wielkie derby regionu już wkrótce. Zagłębie kontra „Kobierki”

Fani lubińskiego szczypiorniaka już odliczają dni do wielkich derbów regionu. W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, aktualne mistrzynie Polski podejmą na własnym parkiecie zespół KPR Kobierzyce. Faworytkami będą oczywiście zawodniczki Zagłębia, ale… derby to derby i każdy wynik jest możliwy.

Fotowoltaika na stadionie. Oszczędności na poziomie 40 tysięcy złotych

Piłkarski stadion Zagłębia Lubin został wyposażony w panele fotowoltaiczne. Dzięki tej inwestycji, klub będzie pozyskiwał energię z własnego źródła, a to z kolei pozwoli na oszczędności rzędu nawet 40 tysięcy złotych rocznie.

Pewna wygrana lubinianek w hali RCS

Nie było niespodzianki w starciu Zagłębia Lubin z zespołem Eurobud JKS Jarosław. Aktualne mistrzynie Polski pokonały rywalki 26:22 prowadząc do przerwy 15:10.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. W hali RCS podejmą Jarosław

Szczypiornistki Zagłębia Lubin wracają na parkiet. Po świąteczno – noworocznej przerwie, aktualne mistrzynie Polskie podejmą na własnym parkiecie zespół Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.