×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Podział punktów na Kopalnianej. Górnik postraszył Koronę

Sporo emocji dostarczyło dzisiejsze spotkanie na stadionie przy Kopalnianej. Faworyzowana Korona Kielce tylko zremisowała z niżej notowanym Górnikiem Polkowice, choć wygrywała już 2:1. Zielono – czarni doprowadzili do remisu, a bohaterem został Kajetan Szmyt.

Kielczanie przyjechali do Polkowic zainkasować komplet punktów. Byli zdecydowanym faworytem, bo polkowiczanie okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, a Korona walczy o powrót do ekstraklasy. Zaczęło się nieoczekiwanie, bo od prowadzenia gospodarzy. Tuż przed przerwą gola zdobył Mateusz Piątkowski. Podrażnieni goście wyszli na drugą połowę jeszcze bardziej zmotywowani. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 74. min. wyrównał Danek. Kilka minut później popularny „Piona” zobaczył czerwony kartonik po brutalnym faulu na Forencu. W 83. min. Korona objęła prowadzenie po bramce Podgórskiego.

Gdy wydawało się, że goście wywiozą z Polkowic komplet punktów, bohaterem dnia okazał się Kajetan Szmyt strzelając na 2:2. Chwilę potem siły się wyrównały, bo za drugą żółtą, boisko musiał opuścić Malarczyk. W ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa mógł zdobyć Karmelita, ale strzelił niecelnie.

Górnik Polkowice – Korona Kielce 2:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Piątkowski 45, Kajetan Szmyt 90 – Adrian Danek 74, Jacek Podgórski 83

Górnik: 1. Marcin Furtak – 25. Karol Fryzowicz, 5. Paweł Kucharczyk, 3. Mateusz Magdziak, 84. Marek Opałacz (90, 30. Kamil Wacławczyk) – 16. Maciej Bancewicz (84, 23. Eryk Sobków), 10. Maciej Pałaszewski (72, 6. Rafał Karmelita), 8. Bruno Żołądź (90, 13. Adrian Purzycki), 17. Mariusz Szuszkiewicz (84, 11. Dominik Radziemski), 7. Kajetan Szmyt – 37. Mateusz Piątkowski.

Korona: 1. Konrad Forenc – 23. Adrian Danek, 4. Piotr Malarczyk, 14. Michał Koj, 29. Dawid Lisowski (71, 18. Janusz Nojszewski) – 6. Jacek Podgórski, 20. Marcin Szpakowski (46, 8. Zvonimir Petrović), 55. Marcel Gąsior, 7. Jakub Łukowski (90, 99. Maciej Bortniczuk), 17. Dawid Błanik (64, 22. Marko Pervan) – 21. Mateusz Lewandowski.

żółte kartki: Żołądź, Magdziak – Malarczyk, Szpakowski, Koj, Petrović, Pervan.
czerwone kartki: Mateusz Piątkowski (77. minuta, Górnik, za brutalny faul) – Piotr Malarczyk (90. minuta, Korona, za drugą żółtą).

sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

DSC_0313
DSC_0253
DSC_0080 (2)

Cenny punkt Górnika w starciu z Sandecją

Ważny punkt z faworyzowaną Sandecją Nowy Sącz zdobyli piłkarze Górnika Polkowice. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Damiana Chmiela. Polkowiczanie zdołali wyrównać po bramce Mateusza Piątkowskiego.

Ciekawie w przedostatniej kolejce w tym roku

Przed nami przedostatni w tym roku piłkarski akcent na zapleczu ekstraklasy. W 19. kolejce Fortuna 1. ligi, lider z Legnicy zagra o punkty z GKS-em Katowice, a Górnik Polkowice powalczy z Sandecją Nowy Sącz. Atrakcyjnie zapowiada się także sobotnie spotkanie Chrobrego Głogów z Arką Gdynia.

„Górale” bezlitośni dla polkowiczan. Górnik czerwoną latarnią ligi

Piłkarze Górnika Polkowice nie będą mile wspominać pobytu w Bielsku-Biała. Podbeskidzie rozbiło polkowiczan aplikując im cztery gole nie tracąc żadnego. Po dzisiejszej, sromotnej porażce, zespół Pawła Barylskiego spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Kuba Kopaniecki wrócił do Polkowic. Zaliczył już pierwszy trening!

Przez ostatnie miesiące walczył z ciężką chorobą nowotworową. Na początku września pomyślnie przebieg skomplikowaną operację wycięcia złośliwego guza mózgu. Dzisiaj pojawił się w macierzystym klubie i wziął już nawet udział w treningu. Golkiper Górnika Polkowice – Kuba Kopaniecki – powrócił do domu!

Miedź Legnica wygrała derby i awansowała na fotel lidera 1. ligi

Piłkarze Miedzi wykorzystali atut własnego boiska i w derbach zagłębia miedziowego pokonali zespół Górnika Polkowice 3:1. Bramki dla legniczan zdobyli Zapolnik, Dominguez i Carolina. Dla gości z Polkowic trafił Szuszkiewicz. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego awansowali na fotel lidera Fortuna 1. ligi.

Derby na zapleczu ekstraklasy. Miedź może awansować na fotel lidera

Ciekawie zapowiadają się dziś debry zagłębia miedziowego na zapleczu ekstraklasy. Wicelider tabeli z Legnicy podejmie zespół Górnika Polkowice. Faworytem są piłkarze Miedzi. Jeśli wygrają, już dzisiaj awansują na fotel lider Fortuna 1. ligi.