×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Pojedynek sąsiadów w tabeli. Zagłębie kontra Duma Podlasia

O kolejne ligowe punkty powalczą dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. Rywalem Miedziowych będzie sąsiad w tabeli – zespół Jagiellonii Białystok. Czy po dość pechowej porażce z Pogonią Szczecin, lubinianie są w stanie się podnieść i zgarnąć komplet punktów na trudnym terenie?

Kibice Zagłębia jeszcze świeżo mają w pamięci ostatni, niestety przegrany pojedynek z Pogonią Szczecin. Bezbramkowy wynik utrzymywał się niemal do końca spotkania, gdy w doliczonym czasie gry goście strzelili zwycięską bramkę. Wprawdzie – w przekroju całego spotkania – Pogoń była lepsza, to jednak niesmak pozostał.

Mecz z Portowcami to już przeszłość i dzisiaj trzeba skupić się na meczu z Jagiellonią Białystok. W ostatnim spotkaniu Duma Podlasia wygrała u siebie z Górnikiem Zabrze 2:1. Zarówno „Jaga”, jak i Zagłębie wciąż walczą o utrzymanie się w ekstraklasie, dlatego dzisiejszy pojedynek będzie szalenie ważny i istotny dla obu ekip.

-Jesteśmy nastawieni tak jak zawsze – na zwycięstwo. W ostatnim meczu już w doliczonym czasie gry tracimy bramkę – wielka szkoda, bo uciekł nam punkt, a dobrze wyglądaliśmy. W meczu z Pogonią była bardzo dobra gra w piłkę, utrzymanie się przy niej oraz groźne kontrataki, więc jestem przekonany, że dzisiaj wygramy – powiedział pomocnik KGHM Zagłębia Lubin, Łukasz Łakomy.

Początek spotkania w Białymstoku o godz. 15.

 

Wybrane dla Ciebie

Budżet, dotacje i programy wsparcia na sesji Rady Gminy Grębocice

12 grudnia spotkają się radni Rady Gminy Grębocice. W trakcie obrad podejmą kilkanaście uchwał. Między innymi zagłosują nad zmianami w tegorocznym budżecie, przyznaniem dotacji dla ZGK  czy posiłkami w szkole dla uczniów z terenu gminy.

Radni z Gaworzyc będą decydować o zmianach w budżecie

Już we wtorek, 12 grudnia, radni Gminy Gaworzyce będą głosować nad zmianami w budżecie, wieloletniej prognozie finansowe i zaciągnięciem kredytu długoterminowego. Poniżej publikujemy zaproponowany porządek obrad.

Strażacy – ochotnicy z Kromolina mają nowy samochód gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna z Kromolina może do akcji wyjeżdżać już nowym samochodem gaśniczym. N początku grudnia do gminy przyjechał VW CRAFTER 35, z napędem 4 x 4 4MOTION. Auto wyposażone jest w zbiornik wody o pojemności 300 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy. A to dopiero pierwsza atuty tego auta.

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.

Finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo coraz bliżej

Już w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia, w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo. Gościem specjalnym będzie Rezigiusz „Rezi” Wierzgoń, popularny influencer i youtuber z blisko 5 milionami subskrybentów. Wydarzenie obejmuje turniej gier komputerowych, w tym Coutner-Strike 2 oraz prezentację najnowszych technologii i sprzętu.

W Centrali KGHM już świątecznie. Choinka, kolędy i prezenty

W Centrali KGHM już na dobre zrobiło się świątecznie. Pracownicy Polskiej Miedzi gościli u siebie niedawno podopiecznych Domu Dziecka w Wilkowie. Było wspólne ubieranie bożonarodzeniowej choinki, śpiewanie kolęd, składanie sobie życzeń. Oczywiście nie zabrakło też prezentów od zarządu KGHM dla wychowanków Domu Dziecka.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.