×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Porażka Chrobrego, Górnik pogubił punkty

Ciekawie było dzisiaj na boiskach Fortuna 1. ligi i eWinner 2. ligi. Piłkarze Chrobrego Głogów po emocjonującym spotkaniu na Wita Stwosza musieli uznać wyższość rywala z Łodzi, natomiast pierwsze punkty pogubili zawodnicy Górnika Polkowice remisując na wyjeździe z zespołem KKS Kalisz.

Przed dzisiejszym pojedynkiem z Łódzkim Klubem Sportowym, głogowianie mieli na swoim koncie cztery oczka. Miejscowi kibice liczyli na drugą w tym sezonie wygraną swoich ulubieńców. Tymczasem goście z Łodzi już po kwadransie gry prowadzili 2:0 za sprawą dwóch goli Pirulo. Gospodarze złapali kontakt w 51. min. po trafieniu Bochnaka.

Goście odpowiedzieli w 76. min. podwyższając wynik na 3:1. Autorem gola był Kowalczyk. W końcówce zrobiło się emocjonująco, bo drugą swoją bramkę w tym spotkaniu zdobył Bochnak i Chrobry uwierzył, że może jeszcze zremisować. Ostatecznie więcej goli na Wita Stwosza goście z Łodzi wywieźli z Głogowa komplet punktów.

Pierwsze punkty pogubili zawodnicy Górnika Polkowice. Lider eWinner 2. ligi zremisował w Kaliszu z miejscowym KKS. Zielon-czarni przegrywali już 0:2, ale odrobili straty w drugiej połowie po trafieniu Idzika i samobóju Gawlika.

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.

Pierwszy proces wyborczy w regionie. Wójt wygrywa ze swoim rywalem

W zagłębiu miedziowym doszło do pierwszego sądowego procesu wyborczego. Wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski pozwał do sądu swojego konkurenta w wyścigu o fotel szefa gminy. Zbigniew Grabowski minął się z prawdą mówiąc o pacjentach zaoptowanych do przychodni zdrowia w Rudnej i Chobieni.