×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Mecz rozegrany został na sztucznej murawie w Wałbrzych, gdzie na kilkudniowym obozie przebywają piłkarze Odry. Początek meczu należał do gości, którzy zagrali wysokim pressingiem. Po 15 minutach gra się wyrównała. W 31 min. rywale po bramce Konrada Nowaka prowadzili 1:0. W pierwszej odsłonie gra była szybka i mogła się podobać. Prowadzenie Odry utrzymało się do końca pierwszej odsłony. Po zmianie stron obaj szkoleniowcy dokonali zasadniczych zmian, wprowadzając na murawę drugie jedenastki. Tempo gry nieco spadło a przenikliwe zimno nie pomagało zawodnikom. Ostatecznie sparing zakończył się wygraną opolskiej Odry 2:0.

Odra Opole – Górnik Polkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Konrad Nowak 31, Antoni Klimek 85

Górnik Polkowice: Furtak (45 Niezgoda) – Poczwardowski (50 Gościniarek), Czarny (60 Burka), Magdziak (55 Fryzowicz), Baranowski (70 Leopold), Karmelita, Krasa, Makuch, Kiebzak, Idzik, Piech

W drugiej połowie grali również: Wacławczyk, Ratajczak, zawodnik testowany

Odra Opole: (I połowa) 1. Dariusz Szczerbal – 28. Artur Pikk, 17. Maksymilian Pingot, 27. Mateusz Kamiński, 24. Jakub Szrek, 5. Rafał Niziołek, 16. Maciej Urbańczyk, 71. Borja Galán, 11. Dawid Czapliński, 94. Konrad Nowak, 18. Michał Bednarski. (II połowa) 12. Dominik Kalinowski – 28. Artur Pikk (76, 8. Szymon Szkliński), 2. Piotr Żemło, 19. Maksymilian Tkocz, 22. Mateusz Spychała, 6. Mikołaj Łabojko, 10.

Michal Klec, 47. Antoni Klimek, 32. Maciej Wróbel, 9. Tomáš Mikinič, 7. Bartosz Guzdek.

 

Wybrane dla Ciebie

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.

Transfer Piecha był strzałem w dziesiątkę. Górnik godnie pożegnał rok

Piłkarze Górnika Polkowice godnie pożegnali ten rok na boiskach eWinner 2. ligi. Zielono-czarni rozprawili się z GKS-em Jastrzębie aplikując rywalowi cztery gole nie tracąc ani jednego. Hattrickiem popisał się Arkadiusz Piech, który chyba przeżywa drugą młodość.

Plebiscyt z okazji 75-lecia Górnika Polkowice rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureatów plebiscytu na najlepszego trenera i zawodnika Górnika Polkowice. Konkurs zorganizowano z okazji jubileuszu 75-lecia istnienia klubu z Kopalnianej.

Porażki Górnika Polkowice i rezerw Zagłębia Lubin

Nie mieli udanej soboty nasi reprezentanci na boiskach eWinner 2. ligi. Piłkarze Górnika Polkowice ulegli na własnym boisku z Olimpią Elbląg 3:4, a rezerwy Zagłębia Lubin przegrały w Siedlcach z miejscową Pogonią 0:1.