×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Poważna kontuzja Kingi Grzyb. Kilka miesięcy bez piłki ręcznej

Fatalne wieści napłynęły na temat zdrowia Kingi Grzyb. Podczas ostatniego, wygranego meczu z zespołem Eurobud JKS Jarosław, czołowa zawodniczka Zagłębia Lubin nabawiła się poważnej kontuzji i czeka ją co najmniej kilka miesięcy przerwy od piłki ręcznej.

Lubinianki nie dały szans rywalkom i pewnie wygrały w Jarosławiu 26:17. Niestety zwycięstwo zostało okupione poważną kontuzją Kingi Grzyb. Niezwykle doświadczona i cenna zawodniczka doznała uszkodzenia więzadła krzyżowego, pobocznego i łąkotki. Taka jest diagnoza po przeprowadzeniu badań lekarskich. Kingę czeka teraz kilkumiesięczny rozbrat z piłką ręczną.

To kolejne poważne osłabienie Zagłębia. Przypomnijmy, że rehabilitację przechodzą Kinga Jakubowska, Patrycja Świerżewska oraz Victoria Belmas i raczej nieprędko wszystkie zobaczymy na parkietach PGNiG Superligi Kobiet.

A już w najbliższy czwartek, 22 września, w hali RCS, Zagłębie podejmie piątą w tabeli Galiczankę Lwów. Początek tego spotkania o godz. 18.30.

 

Wybrane dla Ciebie

Uczta dla fanów piłki ręcznej w Lubinie

Sympatycy piłki ręcznej nie powinni dzisiaj narzekać na brak nudy. Zapraszamy do hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie na dwa pojedynki szczypiornistów Zagłębia i aktualnych mistrzyń Polski, które inaugurują nowy sezon.

Nowa twarz w Zagłębiu Lubin

Danylo Hlushak zasilił kadrę szczypiornistów Zagłębia Lubin. Pochodzący z Ukrainy rozgrywający, podpisał z lubińskim klubem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Rusza sprzedaż karnetów na mecze szczypiorniaka

Z początkiem września kibice lubińskiego szczypiorniaka znów będą mogli liczyć na sporą dawkę sportowych emocji. Tymczasem klub rusza ze sprzedażą karnetów.

Mistrzynie Polski z Lubina rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu

Szczypiornistki Zagłębia Lubin powróciły z urlopów. Na pierwszych zajęciach mistrzynie Polski spotkały się w Parku Leśnym. Zawodniczkom dopisywały humory. W najbliższy poniedziałek, swoje treningi wznowią natomiast szczypiorniści Zagłębia.

Nowi szczypiorniści w Zagłębiu Lubin

Trzech nowych zawodników zakontraktował klub MKS Zagłębie Lubin. Nowi w zespole Miedziowych to: golkiper Damian Procho oraz dwóch skrzydłowych: Rafał Krupa i Arkadiusz Michalak.

Natalia Pankowska zagra z Mistrzyniami Polski

Kadra Miedziowych na kolejny sezon zamknięta. Do ekipy Mistrzyń Polski w piłce ręcznej dołącza jeszcze Natalia Pankowska, która podpisała kontrakt z MKS Zagłębiem Lubin do 2024 roku.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.