×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Premiera nowej koszulki meczowej i e-sportowy turniej Zagłębie CUP

Kibice piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin powinni sobie zarezerwować czwartkowe popołudnie na wizytę w Cuprum Arenie. W atrium lubińskiej galerii odbędzie się bowiem premiera nowej koszulki meczowej na zbliżający się sezon PKO Ekstraklasy. Przy okazji zaplanowano też rozegranie I edycji e-sportowego turnieju Zagłębie CUP.

Nowy sezon PKO BP Ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. W najbliższy czwartek, 11 lipca, w lubińskiej Cuprum Arenie zaplanowano dzień z Zagłębiem. Impreza rozpocznie się I edycją e-sportowego turnieju Zagłębie CUP, w ramach której 16 zawodników zmierzy się w grze EA Sports FC 24. Zapisy do zmagań wystartują o godzinie 15. w atrium Cuprum Areny. Będzie obowiązywać zasada: „kto pierwszy ten lepszy”.

Po ukończeniu fazy pucharowej, około godz. 18. na scenie pojawią się piłkarze KGHM Zagłębia Lubin, który zaprezentują się w nowych trykotach meczowych na sezon 2024/2025. Tradycyjnie będą wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.

-Dla naszych najmłodszych kibiców będziemy przeprowadzać sportowe gry i zabawy z animatorami Zagłębia Lubin, których wesprą koleżanki i koledzy z sali zabaw Akuku. Czwartkowe spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie nie tylko dla fanów Miedziowych, ale także dla e-sportowych maniaków, którzy chcą powalczyć o fantastyczne nagrody. Słowem – nie może Cię tam zabraknąć – informuje Marcin Magda z Zagłębia.

Czwartkowy rozkład jazdy:

15:00 Start zapisów do turnieju Zagłębie CUP;
16:00 Oficjalne rozpoczęcie turnieju e-sportowego Zagłębie CUP;
16:00-18:00 Faza grupowa rozgrywek;
18:00 Prezentacja nowej koszulki meczowej na sezon 2024/2025;
18:00 Przyjazd zawodników KGHM Zagłębia Lubin;
18:30 Start finałowych rozgrywek turnieju e-sportowego Zagłębie CUP;
18:40 Wręczenie nagród;
18:45 Gry pokazowe z zawodnikami KGHM Zagłębia Lubin.

Nagrody:

– I miejsce – Nowa koszulka meczowa + karnet na rundę jesienną na mecze KGHM Zagłębia Lubin
– II miejsce – Nowa koszulka meczowa + voucher na 10 biletów na jesienne mecze KGHM Zagłębia Lubin
– III miejsce – Nowa koszulka meczowa + voucher na 5 biletów na jesienne mecze KGHM Zagłębia Lubin

Partnerzy Eventu: Zagłębie Lubin S.A., Galeria Cuprum Arena, Diablo Chairs.

 
p2

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.