×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Prezes Górnika Polkowice bije się w pierś: zawiedliśmy, przepraszamy

Górnik Polkowice wciąż nie może się otrząsnąć z ciosu degradacji do trzeciej ligi. Na Kopalnianej zapadła totalna cisza. Na klubowych korytarzach czuć przygnębienie i smutek. Prezes Piotr Pałaszewski bierze porażkę na klatę i mówi: zawiedliśmy, przepraszamy.

Po wygranej na własnym boisku z liderem Polonią Warszawa, wydawało się, że druga liga zostanie uratowana w Polkowicach. Zielono – czarni mieli wszystko w swoich rękach. Nie oglądając się za siebie, mogli utrzymać się w gronie drugoligowców. Warunek był jeden – spokojnie wygrać w Krakowie z czerwoną latarnią ligi – zdegradowaną już dawno Garbarnią. Gdy w 70. min. polkowiczanie objęli prowadzenie, nikt się raczej nie spodziewał tego, co nastąpiło później. Trzy gole Garbarni sprawiły, że Górnik pożegnał się z drugą ligą kosztem rezerw Zagłębia Lubin, które wygrały u siebie 4:3 z KKS Kalisz.

-Spadek do 3. ligi jest konsekwencją naszej postawy przez cały sezon, a nie tylko ostatniej ligowej kolejki. Możemy mieć pretensje jedynie do siebie. Czujemy smutek i sportową złość, ale zrobimy wszystko, żeby wyciągnąć właściwe wnioski. Od dzisiaj budujemy nową drużynę. Rozpoczynamy nowy rozdział w historii Górnika Polkowice – skomentował Piotr Pałaszewski, prezes Górnika.

Klub na pewno wyciągnie wnioski, bo tej drużynie potrzebna jest świeża krew w postaci solidnych rzemieślników. Polkowiczanom przyjdzie się teraz mierzyć z ekipami z Górnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Z tej grupy do 2. ligi awansuje tylko jeden zespół. Wierzymy, że za rok o tym czasie, to właśnie na Kopalnianej kibice będą świętować powrót do 2. ligi.

 
gornik

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.