×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Prezes Górnika Polkowice bije się w pierś: zawiedliśmy, przepraszamy

Górnik Polkowice wciąż nie może się otrząsnąć z ciosu degradacji do trzeciej ligi. Na Kopalnianej zapadła totalna cisza. Na klubowych korytarzach czuć przygnębienie i smutek. Prezes Piotr Pałaszewski bierze porażkę na klatę i mówi: zawiedliśmy, przepraszamy.

Po wygranej na własnym boisku z liderem Polonią Warszawa, wydawało się, że druga liga zostanie uratowana w Polkowicach. Zielono – czarni mieli wszystko w swoich rękach. Nie oglądając się za siebie, mogli utrzymać się w gronie drugoligowców. Warunek był jeden – spokojnie wygrać w Krakowie z czerwoną latarnią ligi – zdegradowaną już dawno Garbarnią. Gdy w 70. min. polkowiczanie objęli prowadzenie, nikt się raczej nie spodziewał tego, co nastąpiło później. Trzy gole Garbarni sprawiły, że Górnik pożegnał się z drugą ligą kosztem rezerw Zagłębia Lubin, które wygrały u siebie 4:3 z KKS Kalisz.

-Spadek do 3. ligi jest konsekwencją naszej postawy przez cały sezon, a nie tylko ostatniej ligowej kolejki. Możemy mieć pretensje jedynie do siebie. Czujemy smutek i sportową złość, ale zrobimy wszystko, żeby wyciągnąć właściwe wnioski. Od dzisiaj budujemy nową drużynę. Rozpoczynamy nowy rozdział w historii Górnika Polkowice – skomentował Piotr Pałaszewski, prezes Górnika.

Klub na pewno wyciągnie wnioski, bo tej drużynie potrzebna jest świeża krew w postaci solidnych rzemieślników. Polkowiczanom przyjdzie się teraz mierzyć z ekipami z Górnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Z tej grupy do 2. ligi awansuje tylko jeden zespół. Wierzymy, że za rok o tym czasie, to właśnie na Kopalnianej kibice będą świętować powrót do 2. ligi.

 
gornik

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!