×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Prezes KGHM: Jesteście absolutnie wielkie, jesteśmy z was dumni!

Mistrzynie Polski i zdobywczynie Orlen Pucharu Polski wciąż odbierają gratulacje i podziękowania za wspaniały sezon. Wczoraj lubiniankom gratulowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i starostwa powiatowego a dzisiaj spotkał się z nimi prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot. Polska Miedź jest głównym sponsorem piłkarek ręcznych.

To było niezwykle miłe i sympatyczne spotkanie. Przed reprezentacyjną salą im. Jana Wyżykowskiego, prezes KGHM spotkał się z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym Zagłębia Lubin. Obecny był także prezes klubu, Witold Kulesza.

-Dziękuję przede wszystkim, że zgodziłyście się przyjąć nasze zaproszenie. To rzadka okazja, żeby spotkać się z mistrzyniami i to w takim formacie. Oglądałem kilka waszych spotkań, jestem pod ogromnym wrażeniem, naprawdę jesteście znakomite. Nie wiem tylko, jaką motywację będziecie sobie znajdować w przyszłym sezonie, mam nadzieję, że wam jej nie zabraknie. Podwójna korona, trzecie mistrzostwo z rzędu, Puchar Polski, coś niesamowitego, naprawdę. Jesteście wielkimi indywidualnościami, bo każda z was jest wyjątkowa, ale razem tworzycie świetną, mistrzowską drużynę. Jesteście powodem do dumy, dla nas, dla KGHM, dla zagłębia miedziowego i całego Dolnego Śląska – powiedział prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

Szef Polskiej Miedzi ujawnił, że KGHM pozostaje z Zagłębiem jako sponsor na kolejne lata.

-Już zatwierdziłem stosowne dokumenty, jesteśmy tuż przed ich podpisaniem. Zostajemy z wami, jesteśmy z tego bardzo dumni. Jesteście dla nas powodem do dumy. Życzę wam wszystkim kolejnych sukcesów i najważniejsze, żebyście odnalazły motywację, bo przecież nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej. Jakbyście kiedyś znalazły trochę czasu, to może jakiś coaching dla naszych piłkarzy Zagłębia Lubin, by poszli w wasze ślady. Oglądanie waszych meczów to jest ogromna przyjemność – dodał prezes KGHM.

Prezes MKS Zagłębia, Witold Kulesza wręczył szefowi KGHM specjalnie dedykowane koszulki meczowe z nazwiskiem „Zdzikot” i numerem jeden. Prezes KGHM otrzymał również komplet złotych medali mistrzostw Polski i Orlen Pucharu Polski.

-Dziękujemy za gościnę i za deklarację dalszej współpracy. Zrobimy wszystko, by osiągnąć kolejne sukcesy w polskiej piłce ręcznej kobiet i na arenie międzynarodowej – spuentował prezes MKS-u, Witold Kulesza.

 

Wybrane dla Ciebie

Budżet, dotacje i programy wsparcia na sesji Rady Gminy Grębocice

12 grudnia spotkają się radni Rady Gminy Grębocice. W trakcie obrad podejmą kilkanaście uchwał. Między innymi zagłosują nad zmianami w tegorocznym budżecie, przyznaniem dotacji dla ZGK  czy posiłkami w szkole dla uczniów z terenu gminy.

Radni z Gaworzyc będą decydować o zmianach w budżecie

Już we wtorek, 12 grudnia, radni Gminy Gaworzyce będą głosować nad zmianami w budżecie, wieloletniej prognozie finansowe i zaciągnięciem kredytu długoterminowego. Poniżej publikujemy zaproponowany porządek obrad.

Strażacy – ochotnicy z Kromolina mają nowy samochód gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna z Kromolina może do akcji wyjeżdżać już nowym samochodem gaśniczym. N początku grudnia do gminy przyjechał VW CRAFTER 35, z napędem 4 x 4 4MOTION. Auto wyposażone jest w zbiornik wody o pojemności 300 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy. A to dopiero pierwsza atuty tego auta.

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.

Finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo coraz bliżej

Już w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia, w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo. Gościem specjalnym będzie Rezigiusz „Rezi” Wierzgoń, popularny influencer i youtuber z blisko 5 milionami subskrybentów. Wydarzenie obejmuje turniej gier komputerowych, w tym Coutner-Strike 2 oraz prezentację najnowszych technologii i sprzętu.

W Centrali KGHM już świątecznie. Choinka, kolędy i prezenty

W Centrali KGHM już na dobre zrobiło się świątecznie. Pracownicy Polskiej Miedzi gościli u siebie niedawno podopiecznych Domu Dziecka w Wilkowie. Było wspólne ubieranie bożonarodzeniowej choinki, śpiewanie kolęd, składanie sobie życzeń. Oczywiście nie zabrakło też prezentów od zarządu KGHM dla wychowanków Domu Dziecka.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.