×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Rowerem przez gminę Lubin. Tłumy na gminnym rajdzie

Ponad 300 osób z całej gminy Lubin wzięło udział w dorocznym Gminnym Rajdzie Rowerowym. Warunkiem zaliczenia rajdu było przejechanie przez co najmniej cztery miejscowości gminy. Najwięcej „ustrzelił” ich Piotr Leśniewski – nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły w Krzeczynie Wielkim.

Rowerzyści wzięli się do pracy od samego rana. Gmina Lubin należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych turystycznie, więc pięknych widoków podczas jazdy nie brakowało. Warunkiem ukończenia rajdu i zameldowanie się na mecie w Kłopotowie, było przejechanie co najmniej przez cztery wsie. Rowerzyści pokonywali znacznie dłuższe dystanse, dokumentując przebieg swojej trasy na fotkach.

Najwięcej miejscowości pokonał Piotr Leśniewski. Po zakończeniu rajdu odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez władze gminy Lubin. Do wygrania były przede wszystkim akcesoria rowerowe, jak lampy, siodełka, sakwy. Główną nagrodą w losowaniu był rower górski. Szczęście uśmiechnęło się do Elżbiety Białosiewicz, mieszkanki Chróstnika – radnej gminy Lubin.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!