×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Ścinawscy karatecy wywalczyli worek medali

18 sportowców reprezentowało klub Karate Goju Ryu Shuseikanatni podczas Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny w Prudniku. W sumie wywalczyli 24 medale, a drużyna ze Ścinawy zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Karate Goju Ryu Shuseikan reprezentowali w Prudniku Oliwia Piotrowska, Julia Jarmuszczak, Karolina Łukasiewicz, Agnieszka Makuchowska, Oliwia Stożek, Natalia Stożek, Antonina Kijewska, Małgorzata Roggenbuk, Aleksandra Chmielowska, Liliana Barcińska, Stanisław Skorupa, Gabryś Lechocki, Tomasz Lechocki, Tomasz Grzybalski, Maciej Rostek, Marceli Makuchowski i Michał Pachucki.

Na macie zmierzyło się 180 zawodników z 18 drużyn z całego kraju. Wśród ścinawian doskonale spisała się Oliwia Piotrowska, zdobywając 2 złote medale w konkurencjach kumite U14 i U16. Świetne pojedynki toczyli: Oliwia Stożek, Julia Jarmuszczak, Karolina Łukasiewicz, Agnieszka Makuchowska, Antonina Kijewska i Michał Rostek. Postawa wyróżnionych dodawała skrzydeł całej ekipie.

Złote medale zdobyli:
Piotrowska Oliwia w kumite dziewcząt U14 -52 kg oraz w kumite dziewcząt U16 -54 kg
Karolina Łukasiewicz w kumite dziewcząt U12 -30 kg
Oliwia Stożek w kumite dziewcząt U16 -47 kg
Julia Jarmuszczak w kumite dziewcząt U14 -47 kg
Agnieszka Makuchowska w kumite dziewcząt U12 +45 kg
Antonina Kijewska w kumite dziewcząt U14 +52 kg
Maciej Rostek w kumite chłopców U12 -30 kg
Michał Pachucki w kumite chłopców U14 -45 kg
Stanisław Skorupa w kumite chłopców U10 -25 kg

Srebrne medale zdobyli:
Małgorzata Roggenbuk w kumite dziewcząt U12 -40 kg
Gabriel Lechocki w kumite chłopców U10 -25 kg

Brązowe medale zdobyli:
Tomasz Lechocki w kumite chłopców U10 -30 kg oraz w kumite chłopców U12 -30 kg
Tomasz Grzybalski w kumite chłopców U12 -35 kg oraz w kumite chłopców U14 -40 kg
Natalia Stożek w kumite dziewcząt U14 -47 kg
Aleksandra Chmielewska w kumite dziewcząt U14 -47 kg
Oliwia Stożek w kumite dziewcząt U18 Open
Antonina Kijewska w kumite dziewcząt U16 -54 kg
Liliana Barcińska w kumite dziewcząt U14 +52 kg
Michał Pachucki w kumite chłopców U16 -52 kg
Michał Janor w kumite chłopców U10 +35 kg
Marcel Makuchowski w kumite chłopców U10 +35 kg

Punktowane 5. miejsce: Małgorzata Roggenbuk w kumite U14 -42 kg.

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.