×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Siatkarze Cuprum za słabi na akademików z Olsztyna

Dość wyrównany i emocjonujący przebieg miało ostatni pojedynek Cuprum Lubin z AZS Indykpolem Olsztyn. Miedziowi ambitnie walczyli w pierwszych dwóch setach, bo o trzecim lepiej zapomnieć. Goście z Olsztyna wygrali 3:0 zgarniając pełną pulę.

Lubinianie dobrze weszli w mecz prowadząc z Indykpolem już 11:9. Niestety goście coraz częściej dochodzili do głosu, ale pod koniec seta był remis po 21. Olsztynianie przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając tę partię do 23. Drugi set był równie zacięty, ale znów to goście mogli cieszyć się z prowadzenia wygrywając do 22. W trzeciej partii lubinianie całkowicie oddali pole rywalom. Olsztynianie zagrali koncertowo wygrywając do 14.

MVP: Nicolas Szerszeń

KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 23:25, 14:25)

Cuprum: Strulak (5), Kwasowski (10), Granieczny (L), Ferens (6), Lorenc (3), Hanes (6), Gelinski (1), Pietraszko (9);

Indykpol: Karlitzek (13), Jakubiszak (8), Siwczyk (3), Szerszeń (15), Majchrzak (2), Armoa (11), Hawryluk (L), Tuaniga (2).

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.