×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.

Od kilku lat Stowarzyszenie Boks Lubin współpracuje z niemieckim klubem Dreger Boxing Gym, którego założycielem jest były polski pięściarz – Jan Dreger. Drużyny wspólnie organizowały już zgrupowania sportowe w Łukęcinie. Teraz, Boks Lubin jako organizator memoriału im. Wiesława Niemkiewicza, zaprosił do Lubina niemieckich partnerów. Jako reprezentanci zagłębia miedziowego, w ringu pojawią się gospodarze – zawodnicy Stowarzyszenia Boks Lubin, a także zaprzyjaźnione kluby z Legnicy czy Głogowa. Widzowie będą świadkami 12 walk olimpijskich, dziewcząt i chłopców.

Memoriał będzie poświęcony pamięci Wiesława Niemkiewicza, pierwszego historycznego mistrza Polski dla pięściarskiego Zagłębia Lubin, który wychował się w miejscowym klubie pod okiem olimpijczyka Kazimierza Paździora. Do boksu Niemkiewicz trafił w wieku 21 lat, właśnie do Lubina. W 1976 roku w wadze lekkośredniej w Poznaniu, stanął na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski. Dziewięciokrotnie reprezentował barwy naszego kraju w meczach międzypaństwowych. W dużej mierze zwyciężał w nich przed czasem. Łącznie stoczył 168 pojedynków i całą karierę był związany z Zagłębiem Lubin.

Mecz bokserski, dzięki uprzejmości dyrektora szkoły – Artura Pastucha, odbędzie się na parkiecie Zespołu Szkół nr2 w Lubinie przy ul. Szpakowej 1. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek walk o godz. 11.

 
memorial

Wybrane dla Ciebie

W miejscu wyburzonego basenu powstało Centrum Kształcenia Zawodowego

Od początku nowego roku szkolnego uczniowie klas branżowych Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie mogą już w pełni korzystać z dobrodziejstwa nowo otwartego Centrum Kształcenia Zawodowego. Przyszli kelnerzy, kucharze, hotelarze uczą się fachu w doskonałych warunkach. Pomieszczenia warsztatowe, które powstały kosztem 10 milionów złotych, robią wrażenie.

Remonty ulic na lubińskim Przylesiu. Kierowcy, patrzcie na znaki!

W poniedziałek na lubińskim Przylesiu rozpoczęły się dwie ważne inwestycje drogowe. Wyremontowane zostaną ulice Wyszyńskiego i Szpakowa. Kierowcom przypominamy, że w rejonie Wyszyńskiego zmieniła się organizacja ruchu. Remonty obu dróg potrwają około 13 miesięcy.

Trwa rozbiórka basenu na lubińskim Przylesiu. ZOBACZCIE ZDJĘCIA!

Dla mieszkańców osiedla Przylesie w Lubinie kończy się pewna epoka. Basen kryty przy Zespole Szkół nr 2 przechodzi do historii. Ciężki sprzęt rozbiera obiekt kawałek po kawałku. W przyszłości mają tam powstać sale dydaktyczne z warsztatami dla uczniów przyległej szkoły.