×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Sparing Zagłębia z GieKSą zamknięty dla kibiców

Najbliższy sparing KGHM Zagłębia Lubin z GKS-em Katowice będzie zamknięty dla publiczności. Taka jest decyzja sztabu szkoleniowego.

Towarzyszka potyczka odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lipca, w Lubinie. Pojedynek z beniaminkiem PKO Ekstraklasy będzie jednak zamknięty dla kibiców. Taka jest decyzja sztabu szkoleniowego. Śledzić meczu nie będą mogli także dziennikarze. Spotkanie zostanie rozegrane na płycie głównej stadionu KGHM Zagłębie Arena o  godz. 15.30.

-Jednocześnie zachęcamy wszystkich sympatyków Miedziowych do wzięcia udziału w charytatywnym turnieju dla Kuby Gracza, który będzie odbywał się równolegle ze sparingiem pierwszego zespołu. W sobotnim evencie udział wezmą: Oldboye Zagłębia Lubin, Trenerzy Akademii, Pracownicy Zagłębia Lubin, Kibice Zagłębia Lubin, Wolontariat KGHM, Kolegium Sędziów Legnica, Partnerzy i Sponsorzy Klubu oraz Reprezentacja Dziennikarzy – wymienia Marcin Magda, szef działu marketingu Zagłębia Lubin.

Piłkarskie zmagania to jedna z wielu atrakcji, które odbędą się na terenach Akademii. Na kibiców czekają także animacje, I Zlot Kolekcjonerów Pamiątek Zagłębia Lubin, wystawa Stowarzyszenia Muzeum Zagłębia Lubin i Rodzinna Grupa Rekonstrukcyjna, retrofutboliści Zagłębia Lubin i Lubiński Klub Kibica Niepełnosprawnego.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.