×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Za życia stał się legendą. Starzyński żegna się z Zagłębiem

Po niemal ośmiu latach reprezentowania pomarańczowo-biało-zielonych barw, jeden z najbardziej wartościowych i znanych zawodników Zagłębia, żegna się z Lubinem. – Mecz z Rakowem Częstochowa był moim ostatnim w barwach Zagłębia Lubin – napisał na Instagramie popularny „Figo”.

Filip Starzyński trafił do Zagłębia w styczniu 2016r. Najpierw został wypożyczony z Lokeren, a następnie został wykupiony przez Miedziowych za pół miliona euro. Przez wiele sezonów był podstawowym graczem w zespole. Trenerzy się zmieniali, ale „Figo” zawsze był pierwszoplanową postacią, dobrym duchem drużyny i prawdziwym playmakerem. Dzisiaj pożegnał się z Lubinem.

– Mecz z Rakowem Częstochowa był moim ostatnim w barwach Zagłębia Lubin. Dziękuję za te prawie 8 lat wszystkim kolegom z szatni, trenerom, pracownikom i kibicom. Zagłębie zawsze będzie moim klubem – napisał na Instagramie Filip Starzyński.

Dla Zagłębia „Figo” rozegrał 234 spotkania, w których zdobył 56 bramek i zanotował 53 asysty. Daje mu to prawo do uznania za żywą legendę klubu.  Na razie nie wiadomo, gdzie w kolejnym sezonie wystąpi. Podobno zainteresowani są nim łódzki Widzew czy Ruch Chorzów, gdzie zaczynał swoją bogatą karierę.

 
nowe023

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.