×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Piotr Stokowiec odwołany z funkcji trenera KGHM Zagłębia Lubin

Piotr Stokowiec nie jest już trenerem KGHM Zagłębia Lubin. Szkoleniowiec stracił posadę po pięciu  porażkach z rzędu. Najbliższy – i ostatni mecz Miedziowych w tym roku – w roli trenera poprowadzi Paweł Karmelita. Następcą Stokowca może być Waldemar Fornalik, bo to o byłym selekcjonerze polskiej reprezentacji i Piasta Gliwice, mówi się najczęściej.

Po porażkach z Widzewem, Motorem Lublin, Lechią, Cracovią i Stalą Mielec, władze klubu doszły do wniosku, że czas na zmiany. Dzisiaj Piotr Stokowiec przestał być trenerem Zagłębia Lubin. Jego obowiązki do wyboru następcy, przejął Paweł Karmelita, który poprowadzi Miedziowych w ostatnim już w tym roku pojedynku z Rakowem Częstochowa. Wraz ze Stokowcem z klubu odchodzi także trener przygotowania motorycznego, Mariusz Szymkiewicz, który co ciekawe, kończy dzisiaj 38 lat.

Kto zostanie następcą Stokowca w Zagłębiu. Coraz częściej mówi się o Waldemarze Fornaliku, byłym selekcjonerze polskiej reprezentacji a ostatnio prowadzący Piasta Gliwice.

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie pożegnało się z Koki Hinokio

Koki Hinokio nie jest już zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. 21-letni Japończyk przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Stali Mielec.

Gorące transfery w Zagłębiu Lubin. Mata już jest, będzie Świerczok?

Choć piłkarska wiosna zaczyna na dobre się rozkręcać, w Zagłębiu Lubin trwa gorący okres transferowy. Klub poinformował dziś o pozyskaniu Luisa Maty. 25-letni Portugalczyk podpisał umowę do końca czerwca 2025r. Hitem dnia są natomiast wieści o Jakubie Świerczoku, który być może także zasili lubińską drużynę.

Grzywna i zakaz stadionowy dla kibica Zagłębia Lubin

19-letni kibic Zagłębia Lubin został zatrzymany i skazany w trybie przyspieszonym za lekceważenie poleceń służb porządkowych i prowokowanie kibiców Legii Warszawa.

Fornalik – pokazaliśmy, że potrafimy grać, jak równy z równym

Nie ostygły jeszcze na dobre emocje i wrażenia po sobotnim meczu KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa. Miedziowi niestety przegrali ten pojedynek 1:2, ale wstydu nie przynieśli. Z Wojskowymi walczyli jak równy z równym. Co o tym spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?

KGHM Zagłębie Lubin kontra Legia Warszawa. Dzień próby

To może być piękny i niezapomniany sobotni wieczór dla kibiców piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Punktualnie o godzinie 20. miedziowi podejmą jednego z głównych kandydatów do mistrzowskiej korony. Czy po efektownym i prestiżowym zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska, lubinianie pójdą za ciosem i zdołają pokonać Legię Warszawa?

Fornalik – jesteśmy w stanie pokonać Legię. Dlaczego mamy się bać?

Nowy trener KGHM Zagłębia Lubin zaczął z wysokiego C. Wygrywając prestiżowe derby ze Śląskiem Wrocław, zaskarbił sobie życzliwość i zaufanie kibiców miedziowego klubu. Jeśli w sobotę wygra z Legią Warszawa, Waldemar Fornalik może usłyszeć z trybun słynne „Waldek King”.