×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Student PWSZ z brązowym medalem w trójboju siłowym

Zawodnik KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy, Sebastian Sądej wywalczył brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w kategorii 83 kg. To już czwarty medal Sebastiana Sądeja. Wcześniej dwukrotnie zdobywał złoto – 2018 i 2019 i raz brąz – 2017 w kat. 74 kg.

Student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uzyskał łączny wynik 607.5 kg: (przysiad – 217,5 kg, wyciskanie leżąc – 157,5 kg, martwy ciąg – 232,5 kg). Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym odbywały się w Katowicach w terminie 28-30 sierpnia 2020 r., a ich organizatorem był Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Z impetem rozpoczęły start na mistrzostwach Polski

Udanie zainaugurowały swój występ koszykarki MKS Polkowice na mistrzostwach Polski do lat 15. W meczu otwarcia Pomarańczowe wygrały z zespołem 1KS Ślęza Roof Renovation Wrocław SA 61:44.

Ciężarowcy Górnika ze złotymi medalami MP

Bartosz Kocyło oraz Igor Osuch zdobyli złote medale na mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów. Trzeci z reprezentantów Górnika Polkowice, Arkadiusz Rutka zajął w swojej kategorii wagowej ósme miejsce.

Trzy medale Armii na mistrzostwach Polski

Udany występ za sobą mają zawodnicy Armii Polkowice. Z mistrzostw Polski w kickboxingu przywieźli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

Specjalna nagroda rektora UJW dla wspaniałej sportsmenki

Jest młoda, atrakcyjna i choć z pozoru wygląda na kruchą istotę, jej sportową pasją są ciężary. Na ostatnich mistrzostwach Polski uzyskała w podrzucie 80 kilogramów, co dało jej trzecie miejsce. Martyna Mojsa na co dzień studiuje pedagogikę na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Szkoła postanowiła docenić 20-letnią sportsmenkę fundując specjalną nagrodę w wysokości 3 tys. […]

Mocarze z ZG Rudna i HM Głogów. Kolejne sukcesy pracowników KGHM

Dwaj pracownicy KGHM udanie wystąpili na mistrzostwach świata federacji WPA, które zorganizowano w Pabianicach. Reprezentujący Mendelejew Team, Tomasz Borowczyk z kopalni ZG Rudna zdobył złoto w trójboju siłowym w kategorii OPEN do 82,5 kg. W tej samej dyscyplinie trzecie miejsce wywalczył Paweł Likus z Huty Miedzi Głogów.

Siłacze Polskiej Miedzi rozwiązali worek z medalami

Trzech reprezentantów KGHM: Paweł Likus z Huty Miedzi Głogów, Tomasz Borowczyk z kopalni ZG Rudna oraz stypendysta Programu KGHM Miedziane Rywalizacje – Wiesław Kiwacki, także z ZG Rudna, wrócili z workiem medali z mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Zawody zorganizowano 3 i 4 października.

KWW Krzysztof Nester .Konkretnie prezentuje „Konkrety dla młodych”

Centrum Aktywności Młodych, a więc miejsce, gdzie polkowicka młodzież będzie mogła spędzać wolny czas wraz z Biurem Polityki Młodzieżowej i punktem pomocy psychologicznej. Do tego liczne rozwiązania, które wyrównają szanse młodych ludzi w ich starcie w dorosłość, jak gminne kursy prawa jazdy czy bezpłatny wstęp na miejską siłownię. I jeszcze masa drobnych rozwiązań, jak ładowarki […]