×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Święta wojna dla Lubina. Miedziowe miażdżą swoje rywalki!

Kolejna wygrana szczypiornistek z Lubina i tytuł mistrza Polski na wyciągnięcie ręki. Zagłębie Lubin jest w doskonałej formie i dzisiaj dziewczyny pokonały swoje odwiecznej rywalki… Perłę Lublin 28:25 (14:9).

To były emocje!!! Takie mecze możemy oglądać co chwilę i dzięki szczypiornistkom z Lubina mamy taką możliwość! W dzisiejszym meczu wynik rzutem otworzyła Kinga Grzyb, a chwilę później udaną interwencję zaliczyła Monika Maliczkiewicz, która od samego początku wyrastała na bohaterkę spotkania. W siódmej minucie bramkarka Zagłębia miała sześć obron na… sześć rzutów (w tym rzut karny Kingi Achruk). Mecz zapowiadał się doskonale!

Znakomita obrona, ostry i szybki atak i… 4:0. Po kwadransie o czas dla swojej drużyny poprosiła Monika Marzec, a na parkiecie wciąż utrzymywała się czterobramkowa przewaga Miedziowych – 8:4.

Słowa trenerki chyba nie dotarły do uszu ekipy z Lublina bo to Zagłębie wciąż dominowało na boisku.Na skrzydle festiwal Kingi Grzyb, w drugiej linii Patrycja Świerżewska, a prawdziwą finezją popisywała się Patrycja Matieli. Lubinianki grały znakomicie, dosłownie miażdżąc rywalki. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy było już 13:5! Do przerwy miejscowe prowadziły różnicą pięciu trafień i po dwóch kwadransach prezentowały się dużo lepiej od swoich rywalek.

Drugą połowę Zagłębie rozpoczęło piękną akcją. Aż serce rosło patrząc na ekipę Miedziowych na boisku. Kolejne akcje pod dyktando Kingi Grzyb dawały punkty lubiniankom. Miedziowe cały czas były na prowadzeniu, ale od początku drugiej połowy ich przewaga powoli zaczęła topnieć.

W 37. minucie przy wyniku 18:15 o czas poprosiła Bożena Karkut, ale chwilę później zrobiło się 18:16 i emocje sięgnęły zenitu. Zespół z Lubelszczyzny kwadrans przed końcem za sprawą Marty Gęgi złapał kontakt, a bramkę na remis po 21 rzuciła Joanna Gadzina. Dziesięć minut przed końcową syreną Perła wyszła na pierwsze prowadzenie w meczu, kiedy rzut karny pewnie wykonała Marta Gęga. Zagłębie się nie podłamało i odzyskało prowadzenie – 25:23 pięć minut przed końcem. Miedziowe postawiły kropkę nad „i”, głównie dzięki znakomitej postawie Karoliny Kochaniak i Kingi Grzyb.

MVP meczu: Karolina Kochaniak
MVP Perły: Natalia Nosek

MKS Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 28:25 (14:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 9, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 2, Drabik 3, Galińska 2, Zawistowska, Kochaniak 8, Matieli 2, Noga, Belmas, Świerżewska 2, Milojević.

Perła: Razum, Gawlik 1 – Olek, Balsam 3, Szarawaga 2, Gęga 5, Królikowska, Tatar, Nocuń, Wdowiak, Anastacio 1, Nosek 3, Gadzina 3, Rosiak 4, Achruk 3.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Magia sondaży wyborczych. Jaki mają wpływ na ostateczny wynik?

Lokalne media prześcigają się w organizowaniu i prowadzeniu sondaży wyborczych sprawdzając preferencje uprawnionych do głosowania. Co ciekawe, każde badanie opinii publicznej niesie ze sobą różnorakie wyniki. Dany kandydat – w jednym sondażu – kładzie na łopatki pozostałych konkurentów, w innym – znajduje się na końcu stawki. Sondaże sondażami a i tak sądnym dniem dla wszystkich […]