×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Szczypiorniak będzie współpracować z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica

Przedstawiciele MKS Zagłębie Lubin poszerzają listę klubów, z którymi będą współpracować. W ostatnich dniach podpisano kolejną umowę  – z EUCO-UKS Dziewiątką Legnica.

Legnicka Dziewiątka to kolejny klub po Żagwi Dzierżoniów, z którym współpracę nawiązali lubińscy szczypiorniści.

– Podpisanie umowy z Zagłębiem jest dla nas sprawą dwuwymiarową. Przede wszystkim jest to dla nas wielka sprawa, gdyż jest to klub, który jest niekwestionowanie najlepszy jeśli chodzi o żeńską piłkę ręczną. My odbudowujemy żeńską piłkę ręczną w Legnicy i wzorujemy się na klubie z Lubina. Po drugie to dla nas wielka nobilitacja do starania się o jak najwyższy poziom naszych zawodniczek i oczywiście nasze osiągnięcia – mówi Grzegorz Lange, prezes legnickiego klubu.

Dziewczyny z Dziewiątki grają na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Są czołową ekipą w grupie. Swoje sukcesy odnosi też męska część Dziewiątki.

– Dziewiątka Legnica, podobnie jak my jest klubem dwusekcyjnym. Oczywiście będziemy służyć naszą pomocą, ażeby Dziewiątka awansowała w niedalekim czasie do PGNiG Superligi Kobiet i rozwijała się również w męskim wydaniu. Wierzę, że ta współpraca przyniesie obopólne korzyści, zarówno dla Zagłębia, jak i dla Dziewiątki – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin.

Od nowego sezonu w żeńskiej drużynie Dziewiątki, na zasadzie wypożyczenia, wystąpią trzy zawodniczki Zagłębia Lubin. Mowa o Wiktorii Kocińskiej, Kindze Stanisławczyk i Wanessie Gajos.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Tomasz Pietruszko z nowym kontraktem w Zagłębiu

Kolejny zawodnik przedłużył kontrakt z lubińskim klubem piłki ręcznej. Na kolejne trzy lata z Zagłębiem związał się wychowanek, Tomasz Pietruszko.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.