×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Szczypiornistki Zagłębia odprawiły Szwajcarki

Szczypiornistki Zagłębia Lubin po raz drugi nie dały szans swoim rywalkom ze Szwajcarii i pewnie awansowały do trzeciej rundy eliminacji EHF Ligi Europejskiej. W dzisiejszym meczu Miedziowe pokonały zespół LC Bruhl Handball 33:24.

Po wczorajszym przekonującym zwycięstwie 35:19, podopieczne Bożeny Karkut zagrały dzisiaj spokojniej, na większym luzie. Znały już słabe strony rywalek i dzisiejszy pojedynek w hali RCS wydawał się być formalnością. Pewne rozluźnienie w szeregach gospodyń sprawiło, że pierwsza połowa była dość wyrównana. Do przerwy lubinianki prowadziły tylko 15:13.

Po zmianie stron wszystko wróciło już do normy. Zagłębie spokojnie kontrolowało przebieg gry nie forsując tempa. Klasą dla siebie była Adrianna Górna, zdobywczyni aż 11 bramek. Ostatecznie miejscowe wygrały 33:24 i zameldowały się w trzeciej rundzie Ligi Europejskiej, gdzie zmierzą się z rosyjską Zwiezdą Zwienigorod. Mecze zaplanowano 13 i 20 listopada.

MKS Zagłębie Lubin – LC Brühl Handball 33:24 (15:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 5, Grzyb 5, Hartman 2, Górna 11, Miłek 2, Drabik , Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak-Sala , Matieli 1, Noga 2, Milojevć 2.

Brühl: Schlachter – Kernatsch 2, Brunner, Pavić 3, Ackermann 2, Altherr 3, Wolff 3, Tomasini 1, Doković, Gutkowska 7, Hess , Cutura, Barić 1, Simova 2.

 

Wybrane dla Ciebie

Movember z piłkarzami ręcznymi Zagłębia Lubin

Lubińscy szczypiorniści oraz męska część ekipy Regionalnego Centrum Sportowego odwiedzili CDT Medicus gdzie zbadali swój poziom PSA – markera nowotworowego prostaty. Panowie chcą przekonać mężczyzn do tego, że warto dbać o zdrowie.

Z mistrzami Zagłębie nie miało szans

Nie takiego rezultatu po końcowym gwizdku spodziewali się kibice lubińskiego szczypiorniaka. Niestety lubinianom nie udało się pokonać mistrzów kraju.

Szczypiornistki Zagłębia poznały rywalki w Lidze Europejskiej

Rumuński CS Minaur Baia Mare, francuskie Les Neptunes de Nantes i niemiecki zespół SG BBM Bietigheim będą rywalami szczypiornistek Zagłębia Lubin z elitarnych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Pierwsze mecze zaplanowano 8 stycznia.

Koszmarny błąd Chychykalo w karnych. Derby dla Chrobrego Głogów!

Niemal przez całe spotkanie szczypiorniści Zagłębia Lubin prowadzili z Chrobrym Głogów w derbach regionu. Rzutem na taśmę goście zdołali wyrównać i doprowadzić do serii rzutów karnych. W decydującym momencie pech dopadł Romana Chychykalo, któremu wyślizgnęła się piłka z rąk. O losach meczu przesądził Jakub Orpik i dwa punkty pojechały do Głogowa.

Klasyk w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Derby Zagłębia z Chrobrym

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po niedzielnym meczu szczypiornistek Zagłębia Lubin z rosyjską Zwiezdą, a już dziś możemy być świadkami kolejnego ciekawego widowiska. W hali Regionalnego Centrum Sportowego dojdzie bowiem do derbów zagłębia miedziowego. Na przeciwko siebie staną ekipy z Lubina i Głogowa.

Brawo Zagłębie! Znów pokonały Zwiezdę i zameldowały się w Lidze Europy

Ponad dwa tysiące kibiców obejrzało popis fenomenalnej gry szczypiornistek Zagłębia Lubin, które po raz drugi pokonały rosyjską Zwiezdę Zwienigorod i i zameldowały się w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały pewnie i zasłużenie 33:29.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.