×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Szef KGHM pogratulował młodym mistrzom Polski z akademii Zagłębia

Prezes KGHM, Marcin Chludziński, spotkał się dzisiaj z młodymi zawodnikami Zagłębia Lubin, którzy w zakończonym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów zdobyli dwa tytuły mistrzów Polski w kategoriach wiekowych U-17 oraz U-18. Szef Polskiej Miedzi otrzymał na pamiątkę dedykowaną koszulkę meczową pierwszego zespołu Zagłębia.

Spotkanie z młodymi mistrzami CLJ U-17 i U-18 odbyło się w reprezentacyjnej sali VIP lubińskiego stadionu. W spotkaniu z szefem Polskiej Miedzi uczestniczyli sami zawodnicy, ale także członkowie sztabu trenerskiego, prezes Zagłębia, Michał Kielan, dyrektor pionu sportowego, Piotr Burlikowski i szef Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, Adam Buczek.

-Jest nam niezmiernie miło, że w tym dla nas najlepszym roku w Akademii, możemy wspólnie świętować te sukcesy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie i wizytę pana prezesa KGHM na naszym obiekcie – powitał szefa KGHM, prezes Zagłębia, Michał Kielan.

Marcin Chludziński był pod wrażeniem sportowych sukcesów młodych piłkarzy, przypominając, że Zagłębie zawsze może liczyć na wsparcie głównego sponsora.

-Sukcesy rzeczywiście robią wrażenie, szczerze gratuluję i trzymam kciuki za dalsze zwycięstwa. Wasze sukcesy tylko potwierdzają sens współpracy naszej firmy z Akademią. Cieszę się, że to daje efekty. Problem jest tylko taki, że zawiesiliście wysoko poprzeczkę pierwszej drużynie i nie wiem, co z tym zrobimy – uśmiechał się prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Dyrektor Akademii KGHM Zagłębie, Adam Buczek również podziękował za wsparcie, bo dzięki temu młodzi zawodnicy mogą spełniać swoje marzenia grając w jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce.

Prezes KGHM, Marcin Chludziński, otrzymał od trenerów CLJ pamiątkowe fotografie zespołów z podpisami wszystkich zawodników, a od prezesa Zagłębia – limitowaną, spersonalizowaną koszulkę meczową, w której piłkarze I zespołu będą występować w nowym sezonie na boiskach PKO Ekstraklasy. Nie możemy na razie wam jej pokazać, ponieważ swoją premierę będzie miała podczas poniedziałkowej, uroczystej prezentacji całej drużyny.

KGHM jest jednym z największych mecenasów sportowych wielu dolnośląskich klubów, nie tylko w zagłębiu miedziowym. Polska Miedź sponsoruje nie tylko piłkarskie Zagłębie, ale także lubińskie kluby piłki ręcznej i siatkarskie Cuprum. Logo KGHM z dumą na koszulkach noszą także szczypiorniści Chrobrego Głogów oraz drużyny siatkarskie Volleyball Wrocław.

 

Wybrane dla Ciebie

Prezes KGHM pogratulował ratownikom JRG-H zdobycia brązowych medali

Prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński, podziękował i pogratulował dzisiaj ratownikom z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego zdobycia brązowych medali na mistrzostwach świata zastępów ratowniczych. Zawody odbyły się w Stanach Zjednoczonych.

Prezes KGHM z tytułem Managera Roku za skuteczne zarządzanie

Prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A., Marcin Chludziński, został uhonorowany prestiżowym tytułem „Managera Roku” i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wyróżnienia przyznały Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Siódemka na Rudnej. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi!

Silny wstrząs w Zakładach Górniczych Rudna. Jak poinformowała nas Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM, do wstrząsu doszło na oddziale G 3 kopalni ZG Rudna.

Legniczanka nominowana do Ambasadora Polski

Kapituła konkursu „Ambasador Polski” wybrała grono nominowanych. Wśród nich są znani sportowcy, naukowcy i artyści, którzy swoim talentem i umiejętnościami rozsławiają Polskę na całym świecie. Laureatów poznamy 6 października, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.

Pod okiem trenerów przygotowują się do Biegu Barbórkowego

W Parku Leśnym w Lubinie odbył się już kolejny trening przygotowujący do Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Ćwiczenia poprowadził Marek Dłubała vel. Łysy Trener. – W ubiegłym roku po raz pierwszy wzięłam udział w tych zajęciach i bardzo mi pomogły. Dlatego nawet się nie zastanawiałam, musiałam znów tutaj być – uśmiecha się Magdalena Nowak.

Ratownicy KGHM wracają ze Stanów z brązowymi medalami!

Ogromny sukces ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM. Podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata ratowników rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych, ekipa Polskiej Miedzi zajęła trzecie miejsce w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy medycznej.