×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Szkoda straconych punktów. Zagłębie nie zasłużyło na porażkę

Jagiellonia Białystok przerwała zwycięską passę piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Goście wygrali skromnie 1:0 po golu Jesusa Imaza. Miedziowi próbowali, ale futbolówka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Steinborsa. Szkoda straconych punktów, bo lubinianie wcale nie byli dzisiaj gorsi od rywala.

Piątek był gorącym dniem w lubińskim klubie. Po południu Rada Nadzorcza ogłosiła nazwisko nowego prezesa. Nowym sternikiem klubu został Michał Kielan. Do Lubina zawitała Jagiellonia Białystok, która w ostatniej kolejce po golu… Imaza wygrała 1:0 z liderem Lechem Poznań. W poprzednim sezonie Miedziowi mieli patent na Jagiellonię, bo dwukrotnie udało im się wygrać z rywalem.

Pojedynek rozpoczął się od frontalnych ataków Zagłębia. Miedziowi byli w gazie, co rusz kąsając przeciwnika. Po 20. minutach tempo gry nieco siadło. Do przerwy kibice nie doczekali się bramek. Drugą połowę lepiej zaczęli goście. W 53. min. Imaz wykorzystał świetnie podanie partnera i plasowanym strzałem pokonał Hładuna. W tej sytuacji golkiper Zagłębia nie miał nic do powiedzenia, ale co robili w tym czasie Balic i Kruk?

Miedziowi próbowali, ale Jaga mądrze się broniła i efektownie kontrowała. W 70. min. Imaz po raz drugi pokonał Hładuna, ale na szczęście dla gospodarzy arbiter słusznie odgwizdał spalonego. Chwilę po tej sytuacji na boisku pojawił się Zivec,. Słoweniec miał wyborną okazję do wyrównania, ale fenomenalnie bronił Steinbors. W końcówce swoją szansę mieli jeszcze Starzyński i ponownie Zivec, ale wynik nie uległ już zmianie.

– Myślę, że to był niezły mecz w naszym wykonaniu, natomiast tak jak mówiłem po meczu z Wartą, wygrywa ten, kto strzela bramki i tak dziś było. Nieźle operowaliśmy piłką do 16. metra, ale później brakowało dokładnego dogrania. Rywale wykorzystali jeden błąd, który popełniliśmy. Oczywiście uczulaliśmy naszych zawodników, że Jesus Imaz jest piłkarzem, którego trzeba mieć ciągle pod kontrolą. Co innego jest mówić, a potem to zrealizować. Jest to zawodnik, który momentami przerasta naszą ligę i to było dziś widać. Szkoda, bo myślę, że pod kątem piłkarskim był to jeden z naszych lepszych meczów. Zabrakło nam spokoju i wyrachowania jeżeli chodzi o grę w ofensywie. Gramy dalej, mamy teraz dwa tygodnie, podczas których znowu popracujemy i mam nadzieję, że krok po kroku nasza gra i wyniki będą jeszcze lepsze – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Dariusz Żuraw, trener Zagłębia.

W tabeli PKO Ekstraklasy, Zagłębie zamieniło się miejscami z Jagiellonią.

Kibice Zagłębia zapraszają do akcji. Rusza 14. edycja Miedzianej Krwi!

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, powraca charytatywna akcja pod hasłem: „Miedziana Krew”. Zachęcamy wszystkich do oddawania tego życiodajnego płynu. Każdy otrzyma w nagrodę voucher na mecz Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków.

Bolesna porażka z Rakowem w Częstochowie

To nie był dobry mecz. To nie było dobre Zagłębie. Nawet walcząc o punkty z wicemistrzami Miedziowi powinni pokazać się z zupełnie innej strony.

Szczypiornistki Zagłębia poznały rywalki w Lidze Europejskiej

Rumuński CS Minaur Baia Mare, francuskie Les Neptunes de Nantes i niemiecki zespół SG BBM Bietigheim będą rywalami szczypiornistek Zagłębia Lubin z elitarnych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Pierwsze mecze zaplanowano 8 stycznia.

Koszmarny błąd Chychykalo w karnych. Derby dla Chrobrego Głogów!

Niemal przez całe spotkanie szczypiorniści Zagłębia Lubin prowadzili z Chrobrym Głogów w derbach regionu. Rzutem na taśmę goście zdołali wyrównać i doprowadzić do serii rzutów karnych. W decydującym momencie pech dopadł Romana Chychykalo, któremu wyślizgnęła się piłka z rąk. O losach meczu przesądził Jakub Orpik i dwa punkty pojechały do Głogowa.

Brawo Zagłębie! Znów pokonały Zwiezdę i zameldowały się w Lidze Europy

Ponad dwa tysiące kibiców obejrzało popis fenomenalnej gry szczypiornistek Zagłębia Lubin, które po raz drugi pokonały rosyjską Zwiezdę Zwienigorod i i zameldowały się w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały pewnie i zasłużenie 33:29.

Lubinianki faworytkami rewanżu ze Zviezdą. Łatwo jednak nie będzie

Wielkie emocje czekają dziś w Lubinie fanów żeńskiego szczypiorniaka. W rewanżowym spotkaniu, piłkarki ręczne Zagłębia Lubin podejmą rosyjską ekipę Zviezdy. W pierwszym meczu górą były nasze zawodniczki i to one będą dzisiaj faworytkami. Stawką jest awans do fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej.