×
W przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali z Pogonią Szczecin i mocno skomplikowali sobie udział w europejskich pucharach

Szok i niedowierzanie w Krakowie. Miedź w finale baraży o ekstraklasę

Co to był za mecz! Dwie poprzeczki, słupek, karetka na murawie i gol – stadiony świata. W drugim meczu półfinałowym walki o awans do ekstraklasy, piłkarze Miedzi Legnica zszokowali piłkarską Polskę wygrywając z Wisłą w Krakowie. W wielkim finale zmierzą się z Wisłą Płock, która pokonała u siebie Polonię Warszawa.

To miało być wielkie piłkarskie święto w Krakowie. Stadion przy Reymonta wypełnił się po brzegi. Kibice mieli wreszcie uwierzyć, że ich zespół dostanie się do finału i awansuje do ekstraklasy. Tyle tylko, że na przeszkodzie stanęli im legniczanie. Miedź nie była faworytem, dlatego to Biała Gwiazda przez większą część spotkania dominowała. Dość powiedzieć, że krakowianie dwukrotnie trafili w poprzeczkę i raz w słupek. Piłka ewidentnie się ich nie słuchała.

O losach meczu rozstrzygnął gol Michała Kostki w 36. minucie gry. Zawodnik Miedzianki popędził prawą flanką i huknął z kilkudziesięciu metrów. Futbolówka poleciała w samo okienko. Golkiper Wisły nie miał żadnych szans. Mimo ogromnego naporu Wiślaków, wynik już się nie zmienił i legniczanie sensacyjnie wyeliminowali Wisłę z baraży. Teraz podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zagrają z płocką Wisłą, która wczoraj pokonała warszawską Polonię.

Wisła Kraków – Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Kostka (36’)
Widzów: 33 000

Wisła: 1. Kamil Broda – 4. Rafał Mikulec (59’ 30. Giannis Kiakos), 5. Joseph Colley, 9. Angel Rodado, 10. Frederico Duarte, 12. James Igbekeme, 25. Bartosz Jaroch, 26. Igor Łasicki, 41. Kacper Duda, 77. Angel Baena (46’ 13. Tamas Kiss, (90+5’ 17. Jesus Alfaro), 88. Marko Poletanović (75’ 99. Łukasz Zwoliński)

Miedź: 44. Jakub Wrąbel – 3. Mateusz Grudziński, 5. Adnan Kovacević (13’ 28. Babacar Diallo), 14. Kamil Drygas, 17. Michał Kostka, 27. Juliusz Letniowski (90+11’ 10. Benedik Mioc), 63. Wojciech Hajda, 73. Mateusz Bochnak (87’ 6. Jacek Podgórski), 91. Tomasz Walczak, 98. Kamil Antonik (87’ 69. Damian Michalik), 99. Bartosz Kwiecień.

 

Wybrane dla Ciebie

Wiosna w pełnym rozkwicie. Festiwal Rododendronów i Azalii

Już dzisiaj zapraszamy do Dalkowa w Gminie Gaworzyce. Zabytkowy park po raz kolejny zamieni się pełne kolorów i zapachów centrum wiosennych atrakcji. Wszystko za sprawą IV Festiwalu Kwitnących Rododendronów i Azalii. 

Miedź zagra z Ruchem o przedłużenie nadziei na baraże

Wczoraj piłkarze Chrobrego Głogów po szalonym meczu zapewnili sobie udział w barażach o awans do ekstraklasy. Dzisiaj przed taką szansą staną zawodnicy Miedzi Legnica, którzy na stadionie przy Orła Białego podejmę ekipę Ruchu Chorzów. Emocje gwarantowane. 

Rusza budowa kanalizacji sanitarnej przy Piwnej w Kunicach

Ponad 241 tysięcy złotych kosztować będzie budowa sieci kanalizacyjnej w Gminie Kunice. Wójt Gminy Kunice, Krzysztof Błądziński, podpisał umowę na budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ulicy Piwnej w Kunicach.

Uczniowie z Gminy Jerzmanowa wyjechali na Zieloną Szkołę!

Uczyć się można wszędzie – nawet nad morzem, a właściwie – szczególnie nad morzem! I właśnie z tej możliwości korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Jaczowie, którzy wczoraj wyjechali na Zieloną Szkołę do Pogorzelicy.

Romantyczna Noc Muzealna. Historia, muzyka i wyjątkowe atrakcje

Już dzisiaj Legnica ponownie włączy się w europejskie obchody Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Romantyczna Noc Muzealna”, a organizatorzy przygotowali bogaty program łączący historię, sztukę i muzykę. Na uczestników czekać będą m.in. nowa wystawa historyczna, koncert fortepianowy światowej klasy pianisty oraz nocne zwiedzanie zabytkowych obiektów.

Prace drogowe w toku. Remonty ulic w Chocianowie nabierają tempa

W Chocianowie pełną parą trwają zapowiadane wcześniej prace drogowe. Drogowcy pojawili się już m.in. na Alei Sybiraków, ul. Kolejowej oraz na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z ul. Kolejową, gdzie prowadzone są intensywne roboty związane z modernizacją nawierzchni.