×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Szpica wzmocniona. Václav Sejk nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin

Wczoraj informowaliśmy o spodziewanym pozyskaniu Václava Sejka do KGHM Zagłębia Lubin a już dzisiaj doszło do finalizacji jego transferu. 22-letni napastnik będzie konkurował m.in. z Dawidem Kurminowskim. Do lubińskiego klubu trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia ze Sparty Praga.

Václav Sejk to 22-letni napastnik, który występował w wielu kategoriach wiekowych reprezentacji Czech. Zaczynał od kadry do lat 15 i tak szczebel po szczebelku piął się do góry. Najwięcej meczów rozegrał w zespole U-21, bowiem było to aż 25 spotkań, w których dziewięciokrotnie trafiał do siatki przeciwników. Jedna z tych bramek zdobyta była na Mistrzostwach Europy U-21 w czerwcu 2023 roku przeciwko Niemcom, co pozwoliło wtedy Czechom wygrać z faworytem 2:1. Václav Sejk w każdym ze spotkań na tym turnieju był kapitanem swojej reprezentacji.

Czeski napastnik to piłkarz Sparty Praga, skąd na rundę wiosenną został wypożyczony do Rody JC Kerkrade, która rywalizowała na zapleczu Eredivisie. W nowym zespole szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i mógł na koniec sezonu pochwalić się dorobkiem 8 goli w 15 meczach. Wydatnie więc pomógł drużynie w zajęciu trzeciej pozycji w lidze, która gwarantowała grę w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii.

Václav Sejk dołączył do KGHM Zagłębia Lubin na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

 
v2
vaclav

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.