×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Tomasz Pietruszko z nowym kontraktem w Zagłębiu

Kolejny zawodnik przedłużył kontrakt z lubińskim klubem piłki ręcznej. Na kolejne trzy lata z Zagłębiem związał się wychowanek, Tomasz Pietruszko.

Mierzący dwa metry obrotowy z pierwszym zespołem Zagłębia związany jest od 2015 roku. Wcześniej występował w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Wychowanek Miedziowych grał również w juniorskich drużynach Zagłębia. Jest filarem obrony, a w obecnym sezonie rzucił 16 bramek w trzynastu spotkaniach, w których wystąpił.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostanę w Zagłębiu do 2024 roku. Podpisując kolejny kontrakt w Lubinie spełniam swoje marzenie z dzieciństwa. Jesteśmy stosunkowo młodą, ale już zgraną ekipą i wierzę, że zwycięstwami na parkietach PGNiG Superligi przyniesiemy swoim kibicom wiele emocji i radości. Dziękuję zarówno prezesowi, jak i trenerowi za okazane zaufanie – mówi obrotowy Zagłębia.

Tomasz Pietruszko to reprezentant Polski w kategoriach U-18 i U-20. Powoływany także do reprezentacji Polski B.

 

Wybrane dla Ciebie

W sobotę Miedziowe zagrają w Elblągu

Przed nami 17. seria PGNiG Superligi Kobiet. Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin o kolejne ligowe punkty zagrają w Elblągu.

Derby dla Miedziowych. Druga połowa pod dyktando gospodyń!

Zagłębie Lubin umocniło się na pozycji lidera w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Po dzisiejszym meczu odjeżdża rywalkom z Kobierzyc na sześć punktów. Miedziowe zwyciężyły w derbowym spotkaniu 29:24 (13:13).

Emocjonujące derby. Miedziowe zmierzą się z KPR Gminy Kobierzyce

Tylko dwie godziny dzielą nas od derbowego spotkania na lubińskiej hali RCS. Metraco Zagłębie Lubin podejmować będzie KPR Gminy Kobierzyce. Na parkiecie zobaczymy dwie najlepsze drużyny PGNiG Superligi Kobiet. Emocje gwarantowane!

Dzisiaj kolejne starcie Miedziowych na własnym boisku

Punktualnie o godzinie 18 w hali Regionalnego Centrum Sportowego rozpocznie się kolejny mecz lubińskich szczypiornistek. Miedziowe są liderem spotkania. Rywalki z Elbląga będą musiały mocno się postarać by z Lubina wywieźć punkty.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.