×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Trzy szybkie sety i do domu. ZAKSA nie dała szans Cuprum

Nie było niespodzianki w starciu Cuprum Lubin z mistrzem Polski. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle szybko i łatwo rozprawiła się z rywalem wygrywając w hali RCS 3:0, w setach do 20, 11 i 18. Najlepszym zawodnikiem meczu został Marcin Janusz.

Jedyny plus meczu to niezła frekwencja. Na hali RCS stawiło się naprawdę sporo kibiców, którzy na żywo chcieli zobaczyć mistrza Polski i jeden z najbardziej utytułowanych klubów PlusLigi. Doping publiczności nie pomógł jednak siatkarzom z Lubina, którzy dotrzymali kroku ZAKSIE tylko przez pierwszy set. Później był dramat. Drugi set goście z Kędzierzyna-Koźle wygrali do 11. Trzeci set ZAKSA wygrała do 18 i było po meczu.

W następnej kolejce Cuprum zmierzy się na wyjeździe z liderem tabeli PlusLigi – Jastrzębskim Węglem.

Memoriał Jana Rutyńskiego już po raz ósmy

W tym roku już po raz ósmy wspomnimy wspaniałego człowieka, jednego z założycieli siatkarskiego Cuprum Lubin. Memoriał im. Jana Rutyńskiego rozegrany zostanie 6 i 7 kwietnia. Gospodarze zaprosili do rywalizacji Olimpię Sulęcin i Chrobrego Głogów. Patronem memoriału jest spółka KGHM Polska Miedź – strategiczny sponsor klubu. Memoriał Jana Rutyńskiego to dla fanów Cuprum czas szczególny, […]

Siatkarze Cuprum Lubin pokazali charakter

Przegrywali już 0:2 i właściwie było już po meczu. Siatkarze Cuprum pokazali jednak charakter. Najpierw doprowadzili do remisu, a potem wygrali tie-break i cały mecz 3:2!

Szybkie trzy sety i po sprawie

Fatalnie zaczęli nowy tydzień siatkarze Cuprum Lubin. Na własnym parkiecie przegrali z GKS-em Katowice 0:3 w setach do 18, 16 i 17.

Poniedziałkowy wieczór z siatkówką w Lubinie

Przed siatkarzami Cuprum Lubin kolejne ligowe starcie o punkty. Tym razem Miedziowe Lisy podejmą na własnym parkiecie zespół GKS-u Katowice. Rywale są w zasięgu lubinian. Początek dzisiejszego meczu o godz. 20.30.

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Barkom lepszy od Cuprum Lubin

To był niezmiernie ważny pojedynek dla siatkarzy Cuprum w kontekście układu tabeli. Niestety lubinianie zawiedli i przegrali na wyjeździe z zespołem Barkom Każany Lwów 1:3.

Sport

Szczypiornistki Zagłębia zagrają o Superpuchar Polski

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia Lubin są pierwszymi finalistkami Superpucharu Polski, który rozegrany zostanie w łódzkiej Atlas Arenie. Stało się tak po zapewnieniu sobie mistrzostwa Polski. Dla Miedziowych to czwarte z rzędu a piąte w historii klubu trofeum krajowego czempionatu.

Rozmaitości

KGHM ogłosił wyniki produkcyjne i sprzedażowe za ubiegły rok

Spółka KGHM opublikowała raport produkcyjny i sprzedażowy za 2023r. Mimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, niestabilnych cen na rynku surowców i wysokiej presji kosztów, Polska Miedź ocenia wyniki operacyjne za solidne a kondycję finansową za stabilną. To blisko 33,5 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży oraz 5,4 mld zł EBITDA Grupy KGHM.