×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Turnieje barbórkowe w Polkowicach pod patronatem KGHM

W Polkowicach rozegrano IV Turniej Barbórkowy halowej piłki nożnej dla najmłodszych. Na parkiecie rywalizowały drużyny w kategorii wiekowej U7 oraz U8. Sponsorem turnieju była spółka KGHM Polska Miedź.

Zawody odbyły się w hali sportowej SP4 w Polkowicach. Na parkiecie rywalizowały dzieciaki z grupy U7 oraz młodzi piłkarze z kategorii U8. Na boisku było sześciu graczy, po trzech w każdej drużynie. Każda z ekip mogła strzelać do dwóch bramek. Była to nowa metoda turniejowa, która kształtuje orientację młodych graczy na boisku. Wynik był tu sprawą drugorzędną, liczyła się dobra zabawa i uśmiech najmłodszych, którzy przybyli na turniej ze swoimi rodzicami.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz certyfikaty uczestnictwa. Kolejne zawody rozegrane zostaną 10 i 17 grudnia. Sponsorem wszystkich turniejów barbórkowych w Polkowicach jest KGHM Polska Miedź.

Turniej U7
Najlepsi zawodnicy
1. Kopalniak Gaworzyce –Hubert Pinkowski
2. Futbol Academy Głogów – Bartosz Napieralski
3. Chrobry Głogów – Alan Kamiński
4. Miedź Legnica – Filip Brygicki
5. Górnik I Polkowice – Hubert Janczak
6. Górnik II Polkowice – Bartek Stecki

Turniej U8
Najlepsi zawodnicy
1. AMP Budziszów – Aleksander Piskadło
2. Miedź Legnica – Filip Cielas
3. Sparta Rudna – Miłosz Rajko
4. Kopalniak Gaworzyce – Szymon Łużny
5. Górnik I Polkowice – Oliwier Łódzki
6. Górnik II Polkowice – Franciszek Sikorski

 
10
17
20
27
30
40
54
56
70
71
81